Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

07.05.2020 21:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Nuk kam besuar që Hoti do të pranonte të propozohej për kryeministër

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing të T7, ka thënë se nuk ka menduar që i propozuari për kryeministër nga ana e LDK’së, Avdullah Hoti, do të pranonte të propozohej si i tillë.

“Nuk kisha menduar që Hoti do të pranonte të propozohet për kryeministër. Hoti edhe pasi u rrëzua qeveria e Mustafës, ka zbatuar politika opozitare në Kuvend”, është shprehur Haziri.

Ai tha se vet nuk ka pranuar të propozohet për kryeministër.

“Unë nuk kam pranuar të propozohem për kryeministër për shkak se jam kryetar i Gjilanit. Dhe kjo mundësi vjen një herë në jetë, nuk jam prej atyre që pranojnë të bëhen kryeministër vetëm sepse erdhi mundësia”, ka thënë Haziri.

Tutje, Haziri tha se është i gatshëm t’i nënshtrohet shumicës, nëse ajo mendon ndryshe tij.

“Qëllimet e mia politike, i plasoj deri në vendimmarrje. Nëse shumica mendon ndryshe, i nënshtrohem shumicës. Nuk jam tip që bëj zhurmë”, shtoi Haziri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Aksident në Minierën e Artanës, dyshohet për dy të vdekur

Aksident në Minierën e Artanës, dyshohet për dy të vdekur

Gashi : Seanca për Qeverinë Hoti të mërkurën në ora 11:00, i kemi numrat

Gashi : Seanca për Qeverinë Hoti të mërkurën në ora 11:00, i kemi numrat

Pas luftës, krimeve dhe burgut, në fushatë për të hyrë në kuvend

Pas luftës, krimeve dhe burgut, në fushatë për të hyrë në kuvend

Këpuctari krijon këpucët anti-Covid!

Këpuctari krijon këpucët anti-Covid!

Pasojat e Covid-19/ Ekonomia franceze pritet të tkurret për 11% këtë vit

Pasojat e Covid-19/ Ekonomia franceze pritet të tkurret për 11% këtë vit

“Republika”, kusht për hyrjen e mallrave nga Serbia

“Republika”, kusht për hyrjen e mallrave nga Serbia

Kryesia sot vendos datën e seancës për votimin e të dekretuarit Hoti

Kryesia sot vendos datën e seancës për votimin e të dekretuarit Hoti

Grenelli zyrtarisht dorëhiqet nga Dapartamenti i Shtetit

Grenelli zyrtarisht dorëhiqet nga Dapartamenti i Shtetit

Tahiri thotë se është lajm i mirë që LDK-ja do të udhëheqë me Qeverinë e Kosovës

Tahiri thotë se është lajm i mirë që LDK-ja do të udhëheqë me Qeverinë e Kosovës

Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Kjo është lista e deputetëve që kanë nënshkruar kërkesën për seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

Shala thotë se nuk do të votojë Qeverinë Hoti

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

A do të bëhet Mali i Zi vendi i parë pa koronavirus në Evropë?

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Lutfi Haziri nuk do me e pa askënd në lëkurën e Avdullah Hotit

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Edhe 27 raste me koronavirus të hënën

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

Koronavirusi ndikon në rënien e të hyrave në buxhetin e Maqedonisë së Veriut

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit

15 kamionë me mallra serbe u kthyen mbrapa – Serbia, Thaçi e BE-ja kërkojnë heqjen e reciprocitetit