Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

04.05.2020 13:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, në konferencën për gazetarë, ka shprehur keqardhje për tragjedinë e djeshme, ku humbi jetën I riu gjilanas, Agon Musliu, raporton
Në një konferencë për media të mbajur të hënën, Haziri ka kërkuar nga organet e drejtësisë që ta zbardhin këtë rast deri në fund për t’i dhënë paqe familjes.

“Agoni është njohur si djalë i urtë e si student i shkëlqyeshëm dhe si familjar i jashtëzakonshëm. Kthimi në karantinë, ka qenë fatal. Kërkojmë nga organet e drejtësisë që ta zbardhin këtë rast deri në fund për t’i dhënë paqe familjes Musliu dhe qytetarëve të Gjilanit. Këtë paqe shpirtërore dhe njerëzore ia kemi për obligim familjes së tij dhe cdo njeriu që është tronditur”, ka thënë Haziri.

Ai tha se do të vazhdojmë të qëndrojmë afër familjes, duke mos e lejuar që rasti të politizohet.

“Ne kërkojmë zbardhjen e rastit përmes instrumenteve ligjore”, ka thënë kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri.

Ndërkohë, gjatë ditës, kreu i Gjilanit ka qëndruar për ngushëllime në familjen Musliu, në fshatin Livoҫ të Epërm të Gjilanit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

Kryetari i Prishtinës: Lufta politike në kohë pandemie mund të ketë pasoja të rënda

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

OAK kërkon nga kryeministri shqyrtimin e pozitës së Kryeshefit të Agjencisë Pyjore të Kosovës

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

“Elkos Grup-ETC” për mësimin në distancë i dhuroi Ministrisë së Arsimit donacion 460 laptopë

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Gjilani fillon masat lehtësuese në disa sektorë ekonomik

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Haradinaj: Qeveria në detyrë po bën shkelje recidive të Kushtetutës, shkaktuan shumë pasoja

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas

Bullgaria i rikthehet gjuhës dhe identitetit maqedonas

Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

Haziri në familjen Musliu: Drejtësia duhet ta zbardhë rastin e Agonit, mos politizohet vdekja e 26-vjeçarit

Flet babai i 26 vjeçarit nga Gjilani: Kurti, Sveçla e Vitia nuk du me m`ardh për ngushëllime

Flet babai i 26 vjeçarit nga Gjilani: Kurti, Sveçla e Vitia nuk du me m`ardh për ngushëllime

Vendimi i GJK-së nuk i ndal, LDK, AAK e Nisma takohen për ta harmonizuar programin qeverisës

Vendimi i GJK-së nuk i ndal, LDK, AAK e Nisma takohen për ta harmonizuar programin qeverisës

Pas 4 ditësh, Pacolli kërkon të kthehet në Zvicër, sot pritet të realizohet fluturimi

Pas 4 ditësh, Pacolli kërkon të kthehet në Zvicër, sot pritet të realizohet fluturimi

Vitia: Po e mendoj dorëheqjen nga detyra, por kam përgjegjësi zbardhjen e rastit

Vitia: Po e mendoj dorëheqjen nga detyra, por kam përgjegjësi zbardhjen e rastit

Ministri Vitia thërret konferencë për media09

Ministri Vitia thërret konferencë për media09

Opinioni i Venecias mund t’i ofrojë parimet udhëheqëse rreth kontestit për mandatarin

Opinioni i Venecias mund t’i ofrojë parimet udhëheqëse rreth kontestit për mandatarin

LAJMI I FUNDIT: Gjendet një trup i pajetë në lumin Llapushnica të Gjilanit

LAJMI I FUNDIT: Gjendet një trup i pajetë në lumin Llapushnica të Gjilanit

Bajrami: VV-ja ka të drejtë, Gjykata Kushtetuese duhet të vendosë për zgjedhje

Bajrami: VV-ja ka të drejtë, Gjykata Kushtetuese duhet të vendosë për zgjedhje

Haradinaj bën thirrje për zbardhjen e rrethanave rreth vdekjes së të riut nga Gjilani në Qendrën Studentore

Haradinaj bën thirrje për zbardhjen e rrethanave rreth vdekjes së të riut nga Gjilani në Qendrën Studentore