Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

28.11.2020 14:13
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e 28 nëntorit – Ditës së Flamurit, ka nderuar me mirënjohje e çmime speciale personalitete vendore e ndërkombëtare në shenjë respekti për kontributin e jashtëzakonshëm dhënë kësaj komune dhe vendit në përgjithësi.
Haziri ka nderuar këto personalitete:

Çmimi “Agim Ramadani” për Gjeneral Timothy R. Orr, në nderim të shërrimit në vendin tonë, sin dhe mbështetjes së dhënë në lirinë dhe pavarësinë e Kosovës, e në veçanti për forcimin e partnerietit me Iowa – SHBA

Çmimi “Idriz Seferi” për Vasfi Samim Visoka (post mortum), në nderim të jetës dhe veprës së tij dhe kontributit jetësor të dhënë për kauzën kombëtare, e në veçanti angazhimit të hershëm për lirinë e Kosovës dhe shqiptarëve.

Çmimi “Idriz Seferi” për afaristin Fadil Rrahmani, për kontributin e jashtëzakonshëm në zhvillim të qytetit të Gjilanit, por edhe në solidaritet e humanizëm.

Çmimi “Agim Ramadani” për Eduard Kukan, për mbështetjen e madhe ndaj Kosovës në Parlamentin Europian si diplomat e mik i vendit tonë.

Mirënjohje për Rexhep Hamitin, në nderim të kontributit të dhënë në mbrojtjen dhe në avansimin e të drejtave të shqiptarëve.

Mirënjohje (Post Mortum) për Enver Tali, në nderim të kontributit të dhënë për çështjen kombëtare, si dhe pjesëmarrjen aktive për lirinë dhe pavarësinë e vendit.

Mirënjohje për Ibrahim Berisha, në nderim të kontributit të tij të dhënë në institucionet e vendit.

Mirënjohje për Ejup Salihu, në nderim të kontributit të dhënë për lirinë, pavarësinë dhe demokracinë e vendit.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Ndërtesa më e madhe në botë veshët Kuq e Zi

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

Një muaj paraburgim për të pandehurit S.V, akuzohet për dhunim

Rritja e pagës mesatare gjatë pandemisë, pasojë e largimeve nga puna

Rritja e pagës mesatare gjatë pandemisë, pasojë e largimeve nga puna

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

14 të vdekur, 639 raste të reja nga Covid-19

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

​“Skënderbeu” tani e tutje do të pushojë edhe në Prizren

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Haziri nderon me mirënjohje Timothy R. Orr, Eduard Kukan, Vasfi Visoka, Fadil Rrahmani, Ejup Salihu, Ibrahim Berisha, Rexhep Hamiti e Enver Tali

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Rama i uron Ditën e Flamurit ish-presidentit Thaçi

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Kosova rrezikon të hyjë në krizë kushtetuese për postin e presidentit

Bislimi thotë se kryeministri Hoti nuk e ka trurin për rimëkëmbje ekonomike

Bislimi thotë se kryeministri Hoti nuk e ka trurin për rimëkëmbje ekonomike

Kurti nga Prekazi: Vendi ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plotë territorial

Kurti nga Prekazi: Vendi ende nuk ka sovranitet dhe integritet të plotë territorial

Jashari: Është e papranueshme 21 vjet pas luftës Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

Jashari: Është e papranueshme 21 vjet pas luftës Kullat në Prekaz kanë mbetur në mëshirën e fatit

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë nga pushtimi Osman

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë nga pushtimi Osman

Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar

Hoti: Sot është ditë feste për çdo shqiptar

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

108 vjet nga shpallja e pavarësisë së Shqipërisë

Pacolli kërkon shkarkimin dhe dënimin e ministrit Abrashi për përhapje të virusit

Pacolli kërkon shkarkimin dhe dënimin e ministrit Abrashi për përhapje të virusit

Ahmeti: Qeveria nuk duhet të dyfishojë gabimet logjike të masave

Ahmeti: Qeveria nuk duhet të dyfishojë gabimet logjike të masave