Haziri: LDK të ketë kujdes, sondazhet nuk përkthehen automatikisht në vota (Video)

11.06.2019 21:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: LDK të ketë kujdes, sondazhet nuk përkthehen automatikisht në vota (Video)

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, thotë se në LDK-ja duhet të hapet ndaj kuadrove të reja, por duhet të ruhen edhe ato të vjetrat.

Haziri, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se në zgjedhjet e brendshme të LDK-së ka incidente për shkak të garës.

“Kemi interferenca të partive tjera duke u involvuar me apo pa dashje të funksionarëve tanë lokal. Po tolerohen që edhe votuesit e partive tjera të hyjnë në këto kuvende si mbajtës të telefonave dhe xhirues të këtyre incidenteve”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Nënkryetari i LDK-së thotë se me zgjedhjet e brendshme LDK po përgatitet “t’i del ballë partive të PAN-it e jo vetvetes”.

“Zgjedhjet dalin suksesshëm vetëm nëse arrihet të ruhet struktura e LDK-së dhe ajo strukturë të hapet nga kuadrove të reja dhe grupeve të interesit. Tendenca që në emër të hapjes të eliminohen strukturat bartëse të procesit politik, por edhe tendenca që në emër të ruajtjes së strukturave të mos lejohet hapja e dëmtojnë seriozisht hapjen e LDK-së”, tha ai, përcjell Telegrafi.

Haziri ka thënë se të gjithë ata që pretendojnë se vetëm me largimin e strukturës së vjetër “shpëton LDK-ja” e kanë gabim, pasi sipas tij edhe hapja ka disa rregulla dhe duhet dhënë një kontribut për t’u futur në struktura të LDK-së.

Kryetari i Gjilanit ka thënë se sondazhet që janë në favor të LDK-së nuk pasqyrohen si votë e sigurt për LDK-në.

“Sondazhet janë perceptim publik. Është e vërtet se ka një disponim të mirë për LDK, por disponimi nuk është votë politike. Vetëm në momentin kur ai disponim përkthehet në votë në kutitë zgjedhore ne bindemi se është kthyer LDK-ja”, tha ndër të tjera Lutfi Haziri./Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Arrestohet i dyshuari që sulmoi seksualisht një vajzë të mitur

Arrestohet i dyshuari që sulmoi seksualisht një vajzë të mitur

Thaçi mban konferencë për media në ora 11:00

Thaçi mban konferencë për media në ora 11:00

Lidhur me COVID-19, policia arreston 12 persona

Lidhur me COVID-19, policia arreston 12 persona

Krasniqi: Edhe nëse dekreti i Thaçit shpallet anti-kushtetues, nuk mund të iniciohet shkarkimi i tij

Krasniqi: Edhe nëse dekreti i Thaçit shpallet anti-kushtetues, nuk mund të iniciohet shkarkimi i tij

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Rama me shaka: Tirana zyrtare ta dijë se me kë të flasë në Prishtinë

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Sarusi, ka zbuluar një test shumë të shpejt të sëmundjes COVID-19, që jep një rezultat pozitiv ose negativ për 20 sekonda

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Kurti: Janë marrë 200 vendime për ta çkapur shtetin, luftuar korrupsionin dhe për t’i ndalur humbjet financiare

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Ky shtet zgjat mbylljen e kufijve deri më 15 qershor

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë

Presidenti: Nuk e di që Kurti ka qenë i ftuar nga Shtëpia e Bardhë. Refuzimi do të ishte një goditje për Kosovë