Haziri: LDK e Gjilanit u çua në këmbë sikur në kohën e Rugovës në mbështetje të Vjosa Osmanit

14.09.2019 21:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: LDK e Gjilanit u çua në këmbë sikur në kohën e Rugovës në mbështetje të Vjosa Osmanit

Kryetari i Shtabit Zgjedhor të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka deklaruar se LDK e Gjilanit është ngritur në këmbë sikur në kohën e Rugovës, në mbështetje të Vjosa Osmanit dhe ekipit të partisë.

Këto komente, Haziri i bëri gjatë hapjes së zyrës së Forumit të Gruas në qendër të Gjilanit.

“Pesë kandidatët e Gjilanit janë më të mirët në këtë komunë, njerëz profesionalë me integritet dhe me duar të pastra. Prandaj, duhet të përkrahen të gjithë. Duhet të vazhdoni të punoni derë më derë e shtëpi për shtëpi për mobilizim. Jam i bindur që do ta rrisim votën krahasuar me zgjedhjet fundit.

Këto zgjedhje, për LDK-në janë historike. Ky mobilizim i Forumit të Gruas në këtë pjesë, është shembulli më i mirë që LDK e Gjilanit u çu në këmbë sikur në kohën e Rugovës”.

Në këtë ngjarje, një fjalë përshëndetëse e pati edhe kryetarja e Forumit të Gruas, njëherësh kandidate për deputete, Valentina Bunjaku Rexhepi, sikurse edhe kandidatët, Imet Rrahmani e Faton Bislimi.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Limaj për ftesat nga Gjykata Speciale: Asgjë s’keni parë, çka keni për të parë

Limaj për ftesat nga Gjykata Speciale: Asgjë s’keni parë, çka keni për të parë

Rashiq: Në Nish grumbullohen votat e serbëve, dhe mbushen fletëvotime false

Rashiq: Në Nish grumbullohen votat e serbëve, dhe mbushen fletëvotime false

“AAK’ja parti rajonale”, 13 nga 14 deputetët që siguroi vijnë nga Dukagjini

“AAK’ja parti rajonale”, 13 nga 14 deputetët që siguroi vijnë nga Dukagjini

As kësaj legjislature të Kuvendit s’i shpëtojnë deputetë me aktakuzë, janë katër

As kësaj legjislature të Kuvendit s’i shpëtojnë deputetë me aktakuzë, janë katër

Drenasi ndan 160 bursa për studentët

Drenasi ndan 160 bursa për studentët

Burg dhe gjobë për “Burdushin”, gjykata e Prizrenit merr vendim

Burg dhe gjobë për “Burdushin”, gjykata e Prizrenit merr vendim

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

Proceset e shpeshta zgjedhore, dëmtojnë ekonominë e Maqedonisë

Mustafa: Me LVV-në do ta diskutojmë edhe çështjen e Presidentit

Mustafa: Me LVV-në do ta diskutojmë edhe çështjen e Presidentit

Ahmeti flet për planet rreth zvogëlimit të tollovisë

Ahmeti flet për planet rreth zvogëlimit të tollovisë

Policia konfiskon armë në Klinë, arrestohen dy persona

Policia konfiskon armë në Klinë, arrestohen dy persona

Rafuna: Mjetet financiare për paga janë të sigurta

Rafuna: Mjetet financiare për paga janë të sigurta

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

Vuçiq: Kjo pyetje e imja në lidhje me Kosovën ende nuk ka marrë përgjigje nga BE-ja

BE-ja përkrah Zyrën e Auditimit përmes projektit 700 mijë eurosh

BE-ja përkrah Zyrën e Auditimit përmes projektit 700 mijë eurosh

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

Edhe Ramiz Lladrovci ftohet nga Specialja

​Prokuroria e shtetit për 24 orë ka ngritur 31 aktakuza

​Prokuroria e shtetit për 24 orë ka ngritur 31 aktakuza

Vjosa Osmani takohet me ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë

Vjosa Osmani takohet me ambasadoren e re të Kroacisë në Kosovë