Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

18.12.2020 17:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri e ka quajtur lajm të mirë kalimin nga zona e kuqe në të verdhë të komunës që drejton, raporton Express.

Haziri ka thënë se në Gjilan 197 raste janë aktive ndërsa 53 në hospitalizim.

“Lajmi i mirë është që nga sot Gjilani kalon në shkallën e verdhë të emergjencave civile kundër pandemisë #COVID19. Gjatë ditës i kemi 12 të infektuar me virus, por 38 të shëruar. Gjendja e përgjithshme është si vijon: nga 7514 mostra, 2969 qytetarë kanë rezultuar pozitivë, 2683 janë shëruar, 89 e kanë humbur betejën me virusin, 197 raste janë aktive, 53 në hospitalizim dhe 50 mostra në pritje. Ju lutem, respektoni masat e rekomanduara nga profesionistët, maska, distanca e higjiena, si e vetmja mënyrë kundër përhapjes së COVID-19”, ka shkruar Haziri.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

Haziri: Lajm i mirë që komuna e Gjilanit ka kaluar në zonën e verdhë

7 të vdekur dhe 385 raste të reja me Covid-19

7 të vdekur dhe 385 raste të reja me Covid-19

Berisha pas takimit me Osmanin: Nëse mohojmë gjenocidet serbë ndaj shqiptareve meritojmë të zhdukemi

Berisha pas takimit me Osmanin: Nëse mohojmë gjenocidet serbë ndaj shqiptareve meritojmë të zhdukemi

Varhelyi: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor

Varhelyi: Po punojmë që vaksinat të jenë të disponueshme për Ballkanin Perëndimor

Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Gashi tregon se a do të marrë pjesë Driton Selmanaj në seanca pas paralajmërimit të Vetëvendosjes

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Tahiri: Vendi është degraduar nga dy qeveritë e dala pas 6 tetorit, opsioni i vetëm zgjedhjet

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

Grabitje në një bankomat në Prishtinë, plagoset një polic

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

“Ish-drejtori i AKI-së ka tentuar të hapë kasafortën në Presidencë pa dijeninë e Vjosa Osmanit”

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin

Bekim Jashari flet për herë të parë, tregon pse u prishën me Hashim Thaçin

Bekim Jashari shpërthen në akuza të rënda për Sami Lushtakun

Bekim Jashari shpërthen në akuza të rënda për Sami Lushtakun

Pandemia përshpejton procesin e digjitalizimit të kompanive

Pandemia përshpejton procesin e digjitalizimit të kompanive

Nga Trusti tregojnë se kur do t’u dalin paratë atyre që kanë aplikuar

Nga Trusti tregojnë se kur do t’u dalin paratë atyre që kanë aplikuar

Punëtorët teknikë paralajmërojnë masa radikale pasi Qeveria s’ua jep pagat shtesë

Punëtorët teknikë paralajmërojnë masa radikale pasi Qeveria s’ua jep pagat shtesë

Sërish rekord rastesh me COVID-19 në Gjermani

Sërish rekord rastesh me COVID-19 në Gjermani

​500 punëtorëve të “Ramiz Sadikut” nuk iu ka paguar 20 përqindëshi nga privatizimi

​500 punëtorëve të “Ramiz Sadikut” nuk iu ka paguar 20 përqindëshi nga privatizimi

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së

Vjosa Osmani dhe Avdullah Hoti u koordinuan për largimin e shefit të AKI-së