Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

05.06.2020 19:14
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Kurti tentoi të thotë se janë dy parti LDK, njëra në Kuvend e tjetra në lagjen Qafa

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka thënë se Vjosa Osmani duhet të vazhdojë ta mbajë pozitën e Kryetares së Kuvendit.

“Në kulturën tonë politike, ne nuk kemi filozofi të eliminimeve të përjashtimit apo largimit. Por, duhet të kemi koordinim mes vetes dhe nuk duhet lejuar të perceptimin e pasqyrës, ku kemi dy pamje por që në fakt është e njëjta. Duhet të kemi një LDK”, është shprehur Haziri për Euroneës Albania.

Ai ka thënë se ish Kryeministri Albin Kurti ka instaluar idenë e të pasurit dy LDK.

“Duhet të mos lejojmë politikën duale, që Kurti thënë të drejtën e ka instaluar duke dashur ta shesë lajmin se ka dy LDK, një LDK që është në kuvend dhe tjetra në Qafa, në lagjen Qafa”, ka thënë Haziri.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Gjilani pret rezultatet e Covid-19 për 72 persona

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

Rukiqi: Qeveria t`i kompensojë bizneset për dëmet që u janë shkaktuar

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

​Ahmeti: Të hënën fillojmë me testimet serologjike për COVID

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

Hoti: vetmja zgjidhje është njohja reciproke në mes Kosovës e Serbisë

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)

​Qytetarët sërish në Hagë në mbështetje të Thaçit (Foto)

​Vetëvendosje: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut rekord mandatesh parlamentare

​Vetëvendosje: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut rekord mandatesh parlamentare

Moti për dy ditët e ardhshme

Moti për dy ditët e ardhshme

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

KFOR-i mbështet ekipin junior vendor të basketbollit

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Nis takimi Hoti-Vuçiq

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

Maska e detyrueshme në ambientet e mbyllura publike në Francë

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Covid-19, masa kufizuese të riforcuara në Gjermani

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Borrell para fillimit të dialogut Kosovë-Serbi: BE ka marrë në dorë timonin

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

​Përurohet Qendra “Libart” dhe “Biblioteka Qarkulluese”

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Kamerolli: Motiv të luftojmë për 12-shen më të mirë të Kosovës

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

Pesë skuadra konfirmojnë pjesëmarrjen në kupa evropiane

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët

​Hoti: Presim të punojmë me Qeverinë e re të Maqedonisë, duke nisur nga një mbledhje e përbashkët