Haziri i përgjigjet PDK’së dhe AAK’së: Vjosa nuk ka asnjë shef

09.09.2019 22:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri i përgjigjet PDK’së dhe AAK’së: Vjosa nuk ka asnjë shef

Nënkryetari i LDK’së, Lutfi Haziri, në emisionin Pressing Zgjedhor në Televizionin 7, ka thënë se kandidatja e tyre për kryeministre, Vjosa Osmani, nuk ka asnjë shef dhe se e konsideron më të përgatiturën nga të gjithë të nominuarit e partive për pozitën e kryeministrit.

Në Pressing, sot Blerim Latifi i PDK’së dhe Ardian Gjini i AAK’së thanë se Osmani do të dirigjohet nga ‘tre shefa’ dhe nuk do të jetë kryeministre e vërtetë.

Haziri thotë se diçka e tillë nuk mund të ndodhë se dhe se në LDK’së nuk vendos individi.

“Kjo është spekulative. Nuk do ta ketë asnjë shef. Ne punojmë si ekip”, tha Haziri.

“Zonja Vjosa Osmani nuk e ka asnjë hendikep. E ka privilegjin me punu me këtë ekip. LDK’ja i takon një anëtarësie, jo një individi”, ka shtuar nënkryetari i LDK’së.

Ndërkaq ai beson se Osmani është më e përgatitura nga të gjithë kandidatët për kryeministër.

“Vjosa Osmani është më e përgaditura si lidere. I keni burrat e fortë në tjetrën anë. Kush është më i përgatitur se Vjosa?”, thotë Osmani. /Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shqipëria dërrmohet nga tërmetet

Shqipëria dërrmohet nga tërmetet

Lëkundje të forta të tërmetit në Durrës

Lëkundje të forta të tërmetit në Durrës

Ministri gjerman i Shëndetësisë kërkon të votohet nga Bundestagu migrimi i rinjve kosovarë në Gjermani

Ministri gjerman i Shëndetësisë kërkon të votohet nga Bundestagu migrimi i rinjve kosovarë në Gjermani

Po largohen banorët nga Tiranë, frika e tërmeteve

Po largohen banorët nga Tiranë, frika e tërmeteve

I reagon Prokuroria Speciale Albin Kurit: Jemi duke bërë përpjekje maksimale në zbulimin dhe hetimin e krimeve të luftës

I reagon Prokuroria Speciale Albin Kurit: Jemi duke bërë përpjekje maksimale në zbulimin dhe hetimin e krimeve të luftës

Varësia nga smartphonet një në katër të rinjët, të e rejat “viktimat më të mëdha”

Varësia nga smartphonet një në katër të rinjët, të e rejat “viktimat më të mëdha”

Diplomacia e lodhët: S’parashikohen ditë të mira për Kosovën në arenën ndërkombëtare

Diplomacia e lodhët: S’parashikohen ditë të mira për Kosovën në arenën ndërkombëtare

Foto/ Tërmeti shkakton panik, qytetarët dalin në sheshet kryesore të Tiranës

Foto/ Tërmeti shkakton panik, qytetarët dalin në sheshet kryesore të Tiranës

Challandes: Kemi mundësi reale për t’u kualifikuar në Euro 2020

Challandes: Kemi mundësi reale për t’u kualifikuar në Euro 2020

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të dielën

Instituti Hidrometeorologjik tregon se si do të jetë moti në Kosovë të dielën

Baton Haxhiu në Open: Në Shqipëri mungon kultura e reagimit për emergjencat

Baton Haxhiu në Open: Në Shqipëri mungon kultura e reagimit për emergjencat

I mbijetuari i tërmetit, Klajdi Qato: Mendova se i humba shpresat

I mbijetuari i tërmetit, Klajdi Qato: Mendova se i humba shpresat

Nga Kina vijnë 2 milionë Euro për Shqipërinë, por jo prej qeverisë

Nga Kina vijnë 2 milionë Euro për Shqipërinë, por jo prej qeverisë

Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Rama vizitë dy vogëlushëve të mbijetuar nga tërmeti, Alesios dhe Aurelit (Video)

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Qeni u shpëton jetën/ Nuk i la që të flinin natën e tërmetit duke u tërhequr batanijen (Foto)

Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët

Tërmeti që shuajti 3 breza, Ami nuk mban dot lotët