Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

01.04.2020 21:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Heqja e taksës u bë pa u koordinuar me Amerikën, veprimi i sotëm do të ketë prapë pasoja

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës Lutfi Haziri, ka thënë se heqja e taksës nga qeveria në detyrë e Kosovës, është bërë pa asnjë koordinim me qeverinë amerikane dhe si rezultat i kësaj përsëri priten pasoja.

“Heqja e taksës është bërë pa kurrfarë koordinimi e pa kurrfarë angazhimi, sidomos me Qeverinë amerikane”, ka shkruar Haziri.

Tutje, kryetari i Gjilanit tha se edhe pse taksa rrwzoi dy qeveri, veprimi i sotwm prapw ka qenw me pasoja.

“Nuk shoh që i jep oksigjen politik kësaj situate të rënduar politike. Edhe pse taksa e mori me vete Qeverinë e dytë, veprimi i sotëm ka me qenë me pasoja prapë”, shtoi Haziri.

Kujtojmë se qeveria në detyrë e Kosovës thotë se ka vendosur masa të reciprocitetit ndaj produkteve që vijnë nga Serbia.

Megjithatë, pas këtij veprimi të qeverisë në detyrë kanë ardhur reagime të ndryshme nga politikanë të subjekteve të ndryshme.

E Avdullah Hoti i LDK’sw thotw se njw qeveri e re që është besimplotë karshi aleatëve të Kosovës, është tepër e nevojshme.

Gjithashtu Hoti tha se aktualisht Kosova e ka humbur shansin që heqja e taksës të përkthehet në mbështetje të Kosovës dhe presion ndaj Serbisë nga aleatët e Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Abdixhiku publikon grafikën e rasteve të shëruara: Numri i rasteve aktive është në rënie

Abdixhiku publikon grafikën e rasteve të shëruara: Numri i rasteve aktive është në rënie

Ramadani: Jemi drejt shuarjes së plotë të infeksionit nga koronavirusi por duhet të kemi shumë kujdes

Ramadani: Jemi drejt shuarjes së plotë të infeksionit nga koronavirusi por duhet të kemi shumë kujdes

Latifi: Personi nga Rahoveci që rezultoi sot pozitiv në COVID-19, kishte transportuar vjehrrën e infektuar

Latifi: Personi nga Rahoveci që rezultoi sot pozitiv në COVID-19, kishte transportuar vjehrrën e infektuar

Merkel “pjesën më të madhe të fjalimit ia kushtoi dialogut Kosovë-Serbi”

Merkel “pjesën më të madhe të fjalimit ia kushtoi dialogut Kosovë-Serbi”

Pronarët e shtëpive të pushimit dhe hoteleve në Vlorë: ‘Do të ulim çmimet’

Pronarët e shtëpive të pushimit dhe hoteleve në Vlorë: ‘Do të ulim çmimet’

Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

Ymeri: Me shkarkimet e bordeve, LVV ndërtoi sentimentin e hakmarrjes

Pacolli: Hera e parë që kam pasur frikë nga institucionet e shtetit tim

Pacolli: Hera e parë që kam pasur frikë nga institucionet e shtetit tim

​Samiti i Zagrebit: BE dhe Ballkani Perëndimor kanë të njëjtin qëllim

​Samiti i Zagrebit: BE dhe Ballkani Perëndimor kanë të njëjtin qëllim

43 të shëruar dhe vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë

43 të shëruar dhe vetëm 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kalon 30,000 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe

Kalon 30,000 numri i të vdekurve nga koronavirusi në Britani të Madhe

KSHZ-ja: Kërkojm proces të plotë zgjedhor

KSHZ-ja: Kërkojm proces të plotë zgjedhor

Nga Italia, numri i përditshëm i vdekjeve nga koronavirusi rritet përsëri

Nga Italia, numri i përditshëm i vdekjeve nga koronavirusi rritet përsëri

Ka pasivizuar edhe Kuvendin e Kosovës shkarkimi i Qeverisë

Ka pasivizuar edhe Kuvendin e Kosovës shkarkimi i Qeverisë

Kryetari LDK’së m Mustafa ka theksuar se dialogu Kosovë – Serbi do të jetë në fokus, që synon të ketë njohjen reciproke

Kryetari LDK’së m Mustafa ka theksuar se dialogu Kosovë – Serbi do të jetë në fokus, që synon të ketë njohjen reciproke

Veseli takon gastronomët: Kuvendi ta miratojë pakon e PDK-së për t’i ndihmuar punëtorët e këtij sektori

Veseli takon gastronomët: Kuvendi ta miratojë pakon e PDK-së për t’i ndihmuar punëtorët e këtij sektori

Valmir Elezi nga KQZ: Kurdo që kërkohet jemi të gatshëm që të organizojmë zgjedhje

Valmir Elezi nga KQZ: Kurdo që kërkohet jemi të gatshëm që të organizojmë zgjedhje