Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

28.03.2020 16:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës

Haziri falënderon AR Katana: Nuk po lejon që njerëzit ta kenë problemin e sofrës.

Gjilan 28 mars 2020 – Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, ka qëndruar sot për vizitë falënderimi në kompaninë AR Katana, e cila ka nisur shpërndarjen e kontigjentit të tretë donacionit me miell e produkte tjera, sikurse edhe me mjete higjienike dhe shëndetësore.

“Kontributi i AR Katanës në këto 12 ditë tejkalon do kërkesë dhe pritje tonën sepse është kontigjenti i tretë i ndihmave që kjo kompani e shpërndan për qytetarët e Gjilanit, pa dallim. Fal këtij donacioni, ne kemi arritur ta menaxhojmë situatën me lehtësinë me të madhe sepse solidariteti që po tregohet me familjet që kanë nevojë, nuk po lejon njerëzit ta kenë problemin e sofrës në këto ditë vetë-izolimi e vetë-përmbajtje e as problemin e kujdesit për higjienë dhe për mjete medicinale”, ka deklaruar kryetari i Gjilanit, gjatë vizitës aty.

Ai tha se solidariteti i kësaj kompanie daton më herët, pasi pronari Muhamet Ajrullahu, disa familje i ka bërë me kulm mbi kokë.

“Një pjesë të mjeteve medicinale janë dërguar në QKMF dhe në qendrat tjera të mjekësisë familjare, në familje dhe në institucionet ku ka pasur nevojë”, ka theksuar Haziri.

Pronari i kompansë AR Katana, Muhamet Ajrullahu, ka deklaruar se humanitetin e kanë traditë familjare.

“Për neve, është obligim moral, fetar dhe kombëtar, që në momente të pandemisë, t’i dalim në mbështetje njerëzve që kanë nevojë për miell e produkte tjera, sikurse edhe institucionet për mjete higjienike e shëndetësore”, ka thënë Ajrullahu.

Vlera përgjithshme donacionit të AR Katana e kalon shifrën e mbi 35 mijë euro.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Nuk e mirëpresin qytetarët vendimin e Kushtetueses për dekretin e Presidentit

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Në SHBA, Policia arreston gazetarin e CNN gjatë transmetimit ‘live’

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Ministrja italiane: Objekt abuzimesh seksiste prej “paaftësisë gjatë krizës së pandemisë”

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

Murati, Lëvizja për Bashkim: Mosrespektimi i vendimit të Kushtetueses, është thirrje për anarki

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

12 raste të reja me COVID-19, 9 të shëruar

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Telekomi mohon se ka dhomë të përgjimeve dhe përgjime të paautorizuara

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Vuçiq paralajmëron vazhdimin e dialogut, thotë se shqiptarët e serbët duhet të kenë raporte të mira

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Më 15 qershor fluturimi i parë nga Austria në Kosovë

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Maqedoni e V.: Të gjithë duan zgjedhje, por nuk pajtohen për datën

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

Dy vëllezërit nga Gjilani kanë nevojë për trajtim jashtë vendit

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

NISMA ende s’i ka emrat e ministrave

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

2500 punëtorë të KEK-ut nënshkruajnë peticion, kërkojnë kthimin e Njazi Thaçit ose protesta

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Abdullahu: Vendimi i Gjykatës Kushtetuese ja mori pushtetin VV-së

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi