Haziri: Faleminderit furrës Mala për bukën e dhënë në këto ditë të vështira

03.04.2020 16:59
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri: Faleminderit furrës Mala për bukën e dhënë në këto ditë të vështira

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka vizituar sot sot furrën Mala, duke përgëzuar pronarët për punën dhe kontributin e madh në kohë pandemie.

“Gjilani është me fat që kemi njerëz si ju. Shembulli më i mirë është kthimi i dy bashkëshortëve nga Zvicra për të investuar në profesionin e tyre në përpunimin e bukës në Gjilan dhe njëkohësisht, zhvillimin dhe shërbimin shembull me produkte të shumta për qytetarët tanë. Angazhimi që është duke u dhënë këtyre ditëve në këtë kohë pandemie është shembulli më i mirë që të gjithë furrtarët janë duke e dhënë”, ka potencuar kryetari Haziri.

Ai ka falënderuar furrën “Mala”, për bukën që e ka dhënë në këto ditë të vështira, për të mbajtur aktiv zyrtarët e ndryshëm nëpër institucionet e Komunës së Gjilanit.

“Mbi 800 shërbyes të organeve të shtetit që nga Policia e Kosovës e deri te shërbyesit shëndetësor, janë ushqyer nga duart tuaja. Të jeni të sigurtë se këtë situatë të gjithë së bashku dhe me këtë solidaritet të jashtëzakonshëm së bashku do ta kalojmë. Tashmë në të gjithë Kosovën rastet po shkojnë duke u lokalizuar dhe është një lajm i mirë sepse merremi dhe i trajtojmë vetëm rastet e infektuara. Parandalimi si masë po shkon mirë dhe besoj shumë që do ta tejkalojmë me sukses”, ka thënë kryetari në fjalën e tij.

Ai ka potencuar se bota po ndryshon, që është një fakt, mirëpo njerëzit do të kenë nevojë të ushqehen gjithmonë.

Haziri, gjithashtu, ka përshëndetur masat që ka ndërmarr Qeveria për mbështetjen e kategorive të ndryshme që janë aktiv dhe po ofrojnë shërbime në këto kushte të rënda të pandemisë.

“Kjo furrë është në mesin e shumë veprimtarive që këtë vit do të marrin çmimin e vitit në Ditën e Çlirimit 12-15 qershor, në shenjë falënderimi nga zemra për punën e bërë dhe dashtë Zoti që t’i manifestojmë në formën krejt tjetër”, ka thënë Haziri.

Ndërsa, Maliq Kosumi, pronar i këtij biznesi, ka thënë se këtë muaj bëhen 13 vjet nga kthimi prej Zvicrës dhe fillimin e veprimtarisë biznesore, kur e kishin filluar me tre veta dhe tani kanë afro punëtorë.

“Gjatë rrugës tonë në këtë sektor të biznesit kishim shumë sfida e probleme, mirëpo kemi arritur në këtë nivel që jemi. Jemi shumë të lumtur dhe krenarë për mbështetjen e të gjithë qytetarëve që janë duke na mbështetur në vazhdimësi. Ne kemi edhe plane të tjera dhe synime të shumta por në atë fushë do të punojmë pas kalimit të kësaj pandemie, e cila ka qenë një pengesë e madhe për të gjithë”, ka thënë mes tjerast, pronari Kosumi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Skenarët e mundshëm të krizës

Skenarët e mundshëm të krizës

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Emini: Krijimi i qeverisë Hoti ka shumë gjasë të sjellë destabilizim

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

Jovic pranon ofertën e Milanit, “topi” kalon te Real Madrid

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

A duhet të kenë frikë shtatzënat nga COVID-19?

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Kurti: Aryeja e dërgimit të kërkesës për opinion në Komisionin e Venedikut

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Efektet e distancimit social – ndikimi në aspektin psikologjik dhe menaxhimi i tyre

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ancelotti: Skuadra e Milanit që humbi Ligën e Kampionëve ndaj Liverpool në vitit 2005 ishte më e mirë se ekipet fituese të vitit 2003 dhe 2007

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Ismaili: Tendencat autoritare të Qeverisë Kurti duhet të ndalen

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kryeparlamentarja Osmani më e lumtur se kurrë, këndon së bashku me vajzat e saj

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Kadrijaj: Haxhiu dhe Vitia po merren me trafikime testesh dhe njerëzish

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Heshtja e ndërkombëtarëve 21 vjet pas lufte, është amnisti për këto krime

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Kurti: Bisedova në telefon me përfaqësuesit e Sanxhakut, folëm rreth gjendjes së koronavirusit

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Tri figura të larta të LDK-së të pakënaqur me koalicionin në ardhje

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Miftaraj për InfoSot: Masa e përkohshme nuk e vërteton nëse dekreti i Presidentit është i bazuar në Kushtetutë

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kancelarja gjermane jep lajmin e mirë: Vaksina të jetë për të gjithë, Gjermania do ta marr përsipër

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë

Kim Jong Un i qeshur dhe pa maskë, shfaqet pas 21 ditësh mungesë