Haziri e Hajrullahu diskutojnë për projektet zhvillimore të Gjilanit

12.06.2019 14:29
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haziri e Hajrullahu diskutojnë për projektet zhvillimore të Gjilanit

Kryetari i Komunës, Lutfi Haziri, ka pritur në takim pune këshilltarin politik të ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Enver Hajrullahu, i cili është edhe asambleist i Kuvendit Komunal të Gjilanit.

Gjatë takimit është biseduar me disa projekte zhvillimore të cilat do të ndikojnë drejtpërdrejt në mirëqenien e qytetarëve të Komunës së Gjilanit.

Në takim u tha se projekt me prioritet për Gjilanin është hapja e pikës doganore Kosovë- Maqedoni Veriore, në Stanqiç, rruga që kalon përmes Zhegrës dhe që lidhë Gjilanin me Kumanovën, derisa u konfirmua se së shpejti do të do të tenderohet rruga e vjetër e Kumanovës që e lidhë Zhegrën dhe Gjilanit.

Projekt tjetër me rëndësi që u diskutuar në takimin e kryerit Haziri dhe këshilltarit Hajrullahu, është Zona Ekomomike në Gjilan, që është mbështetje e ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sikurse edhe mbështetja me mjete bujqësore nga Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, rruga që lidhë Stubllën me Zhegrën, gjegjësisht me rrugën e Kumanovës dhe projektin e kanalizimit dhe shtratit të lumit në Zhegër.

Përndryshe, Enver Hajrullahu njihet si njeriu që angazhohet shumë në nivel qendror për të sjellë projekte për Gjilanin./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Haziri porosit Thaçin: Mos bëni kalkulime të fshehta se e thelloni krizën

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Serwer: Ndryshimi i Qeverisë e vonon çështjen e dialogut Kosovë-Serbi

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Bilanci i Haradinajt: taksa e ushtria, përplasja me të gjithë dhe paga 3000 euro

Zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së Haradinajt, nuk janë të domosdoshme

Zgjedhjet e parakohshme pas dorëheqjes së Haradinajt, nuk janë të domosdoshme

Trajkoviq: Çka kalkuloi Veseli dhe pse dha dorëheqje Haradinaj për të shkuar në Hagë?

Trajkoviq: Çka kalkuloi Veseli dhe pse dha dorëheqje Haradinaj për të shkuar në Hagë?

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Do të ndërmarrim hapa në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve

Veseli pas dorëheqjes së Haradinajt: Do të ndërmarrim hapa në shërbim të Kosovës dhe qytetarëve

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë

Ministri Bytyqi i jep fund zgjedhjes së drejtorëve politik në shkolla

Ministri Bytyqi i jep fund zgjedhjes së drejtorëve politik në shkolla

Hetohen të dyshuarit për spiunazh për Serbinë

Hetohen të dyshuarit për spiunazh për Serbinë

O’Connell: Vendimi i KSHC-së i vështirë, universitetet duhet të përmbushin kriteret e cilësisë

O’Connell: Vendimi i KSHC-së i vështirë, universitetet duhet të përmbushin kriteret e cilësisë

Haradinaj cakton ekipin e ri për demarkacionin me Malin e Zi

Haradinaj cakton ekipin e ri për demarkacionin me Malin e Zi