Haxhiu flet me ambasadoren e Kroacisë për prioritetet e Ministrisë së Drejtësisë gjatë këtij mandati

19.02.2020 15:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haxhiu flet me ambasadoren e Kroacisë për prioritetet e Ministrisë së Drejtësisë gjatë këtij mandati

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu gjatë të mërkurës është takuar me Ambasadoren e Kroacisë, Danijela Barišić ku kanë biseduar për prioritetet e ministres gjatë mandatit të saj.

Haxhiu falënderoi ambasadoren kroate për bashkëpunimin e deritashëm, duke e vlerësuar si njërin ndër partnerët më të rëndësishëm për Kosovën.

Gjatë diskutimit Haxhiu ka njoftuar ambasadoren Barišić me prioritetet të cilat synon t’i realizoj gjatë mandatit të saj.

Haxhiu tha se prioritet gjatë mandatit do t’i ketë reformën në drejtësi dhe zbatimin e saj, sundimit e rendit dhe ligjit si dhe luftimin e krimit të organizuar,shkruan Telegrafi.

Barišić ka falënderuar Haxhiun për gatishmërinë e saj për të bashkëpunuar në çështje të caktuara, veçanërisht në bashkërendimin e aktiviteteve me qëllim të fuqizimit të sundimit të ligjit, duke theksuar se Kroacia mbetet e përkushtuar në thellimin e këtij bashkëpunimi edhe në të ardhmen.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hoti: Nuk shkova në Bruksel nga dëshira për të dal në fotografi me Vuçiqin

Hoti: Nuk shkova në Bruksel nga dëshira për të dal në fotografi me Vuçiqin

Raportuesja për Kosovën në PE: Vizitova Specialen, mësova shumë rreth punës së tyre të mrekullueshme

Raportuesja për Kosovën në PE: Vizitova Specialen, mësova shumë rreth punës së tyre të mrekullueshme

Hoti për PDK-në në Qeveri: Në këtë moment s’mund të them asgjë

Hoti për PDK-në në Qeveri: Në këtë moment s’mund të them asgjë

​Ndeshje në Prishtinë, përfshihet edhe një motoçikletë

​Ndeshje në Prishtinë, përfshihet edhe një motoçikletë

Aksidentohet Fifi, tregon gjendjen e saj shëndetësore

Aksidentohet Fifi, tregon gjendjen e saj shëndetësore

Kryeministri Hoti e komenton momentin kur Vuçiq e pyeti se a din serbisht

Kryeministri Hoti e komenton momentin kur Vuçiq e pyeti se a din serbisht

Daut Haradinaj: UÇK është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

Daut Haradinaj: UÇK është e pastër, turpi është te shteti i Millosheviqit

​OBSH-ja vlerëson lart angazhimin në menaxhimin me Covid-19 në Obiliq

​OBSH-ja vlerëson lart angazhimin në menaxhimin me Covid-19 në Obiliq

Zidane: Fitimi i La Ligas më i mirë se Championsi

Zidane: Fitimi i La Ligas më i mirë se Championsi

Ministri Zemaj njofton se nga Covid-19 humbi jetën miku i tij

Ministri Zemaj njofton se nga Covid-19 humbi jetën miku i tij

Flet Thaçi pas kthimit në Kosovë, falënderon qytetarët

Flet Thaçi pas kthimit në Kosovë, falënderon qytetarët

​137 raste me Covid-19 po trajtohen në Gjilan

​137 raste me Covid-19 po trajtohen në Gjilan

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

Aksioni i ATK-së në servisin e automjeteve

​Qindra raste të dyshuara me COVID-19 po trajtohen në Ferizaj

​Qindra raste të dyshuara me COVID-19 po trajtohen në Ferizaj

​45% e të rinjëve thonë se mbajnë maskë në publik

​45% e të rinjëve thonë se mbajnë maskë në publik

Thaçi mbërrin në Kosovë, ndalon në Morinë për t’i përshëndetur qytetarët që kishin dalë për të (Video)

Thaçi mbërrin në Kosovë, ndalon në Morinë për t’i përshëndetur qytetarët që kishin dalë për të (Video)