Haradinaj: Të mos zhgënjehemi më shpejt se sa duhet

13.04.2019 19:46
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Të mos zhgënjehemi më shpejt se sa duhet

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se ka shumë detyra që në Kosovë të kemi një jetë siç e bëjnë qytetarët në vendet evropiane por se ajo mund të arrihet vetëm nga qytetarët e vendit tonë e jo nga të tjerët.

Haradinaj i bëri këto komente gjatë inaugurimit të Qendrës BogdaniPolis, në Katedralen Shën Nënë Tereza në Prishtinë, ku ishin të pranishëm rreth 1000 të rinj nga gjitha pjesët e Kosovës, priftërinj katolik dhe mysafirë tjerë.

Kryeministri tha se të gjithë qytetarët e Kosovës janë gëzuar me ndërtimin e Katedralës në Prishtinë, ndërsa, për këtë qendër ka falënderuar donatorin gjerman Renovabis, duke i thënë se Kosova dhe populli i saj nuk e harron nderin.

Ipeshkvi Dodë Gjergji, u tha të rinjve se shtetin më të mirë se sa që është do ta bëjnë të rinjtë.

Përfaqësuesi i Renovabis, Burhard Haniker u tha se Kosova është një vend me interes për ata.

Ai u ka thënë të rinjve se janë e ardhmja e Kosovës dhe e Evropës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kryeministri Haradinaj dorëzon në Kuvend letrën e dorëheqjes

Kryeministri Haradinaj dorëzon në Kuvend letrën e dorëheqjes

Polemika e përplasje për Ligjin për Prokurorinë Publike

Polemika e përplasje për Ligjin për Prokurorinë Publike

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator?

Zgjedhjet e jashtëzakonshme do të mbahen më 8 shtator?

Spanja nuk e ndryshon qëndrimin mbi mosnjohjen e Kosovës

Spanja nuk e ndryshon qëndrimin mbi mosnjohjen e Kosovës

Hoxhaj: Vendimi i GjND-së konfirmoi të drejtën e shtetësisë së Kosovës

Hoxhaj: Vendimi i GjND-së konfirmoi të drejtën e shtetësisë së Kosovës

Thaçi: Vendimi i GJND-së, fitorja më e madhe ndërkombëtare e Kosovës

Thaçi: Vendimi i GJND-së, fitorja më e madhe ndërkombëtare e Kosovës

Vetting në sistemin gjyqësor të Maqedonisë së Veriut

Vetting në sistemin gjyqësor të Maqedonisë së Veriut

Policia holandeze jep detaje për vrasjen e Festim Latos-Presidentit të vetshpallur të Çamërisë

Policia holandeze jep detaje për vrasjen e Festim Latos-Presidentit të vetshpallur të Çamërisë

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

KQZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Çfarë do të ofronin zgjedhjet e parakohshme në Maqedoninë e Veriut?

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Berisha: Sa herë duhet me dëshmu se Ramushi është i pafajshëm?

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Çitaku pas dorëheqjes së Haradinajt: Kjo nuk është drejtësi

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Haradinaj emocionohet gjatë fjalimit para mediave, nuk mund ti përmbajë lotët

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj nuk e di nëse ndonjë lider tjetër është ftuar nga Haga

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Haradinaj jep dorëhqeje, shkak ftesa e Gjykatës Speciale

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë

Zaev, pa opozitën, dorëzon në Kuvend draft-ligjin për Prokurorinë