Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për liberalizimin e vizave

17.07.2019 14:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj takohet me ambasadorin gjerman, bisedojnë për liberalizimin e vizave

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pritur në takim ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt.

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ambasadorin gjerman, Christian Heldt.

Përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, Haradinaj, ka bërë të ditur se me ambasadorin gjerman ka biseduar në lidhje me procesin e liberalizimit të vizave.

Postimi i plotë i Haradinajt pa ndërhyrje:

Takim i rregullt pune me ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian Heldt.

Diskutim përmbajtësor për zhvillimet politike në vend, vizitën e Ministrit të Shëndetësisë së Republikës Federale të Gjermanisë Jens Spahn, përparimet në procesin e liberalizimit të vizave për qytetarët tanë, si dhe marrëdhëniet e avancuara bilaterale ndërmjet Kosovës dhe shtetit gjerman.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Studiuesit amerikanë: Mutacioni e ka bërë coronavirusin më infektiv – do t’i përgjigjet çdo gjëje që bëjmë për ta kontrolluar

Studiuesit amerikanë: Mutacioni e ka bërë coronavirusin më infektiv – do t’i përgjigjet çdo gjëje që bëjmë për ta kontrolluar

Koronavirusi në Kinë, disa zona të Pekinit futen në karantinë

Koronavirusi në Kinë, disa zona të Pekinit futen në karantinë

Kurti në takim virtual me mërgimtarë, flasin për situatën politike në vend

Kurti në takim virtual me mërgimtarë, flasin për situatën politike në vend

​IKSHPK-ja rekomandon MSh-në të mbyllë të gjitha institucionet ku ka raste me COVID-19

​IKSHPK-ja rekomandon MSh-në të mbyllë të gjitha institucionet ku ka raste me COVID-19

Rritja e numrit të rasteve me COVID-19, reagon infektologu Valbon Krasniqi

Rritja e numrit të rasteve me COVID-19, reagon infektologu Valbon Krasniqi

Kjo është gjendja e tre pacientëve nga Rahoveci që sonte u konfirmuan me COVID-19

Kjo është gjendja e tre pacientëve nga Rahoveci që sonte u konfirmuan me COVID-19

Thaçi kujton Halilin: I përkiste kohës kur ushtrimi i profesionit të gazetarit kërkonte guxim, përkushtim e sakrificë

Thaçi kujton Halilin: I përkiste kohës kur ushtrimi i profesionit të gazetarit kërkonte guxim, përkushtim e sakrificë

Inspektorët dhe Policia nisin aksion nëpër kafiteri pas rasteve të fundit me koronavirus

Inspektorët dhe Policia nisin aksion nëpër kafiteri pas rasteve të fundit me koronavirus

Trumpi: Ushtria amerikane s’e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në vendet e largëta

Trumpi: Ushtria amerikane s’e ka detyrë të ndalë luftërat e pafundme në vendet e largëta

Policia ‘blindon’ Gjykatën Kushtetuese

Policia ‘blindon’ Gjykatën Kushtetuese

Endrit Shala uron dy kadetët kosovarë që diplomuan para Tumpit

Endrit Shala uron dy kadetët kosovarë që diplomuan para Tumpit

PDK i kërkon LDK-së që t’i drejtohet VV-së për mbështetje

PDK i kërkon LDK-së që t’i drejtohet VV-së për mbështetje

Motra e Kim Jong-un kërcënon Korenë e Jugut me veprim ushtarak

Motra e Kim Jong-un kërcënon Korenë e Jugut me veprim ushtarak

53 raste të reja me koronavirus në Kosovë – 7 të shëruar

53 raste të reja me koronavirus në Kosovë – 7 të shëruar

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Perandoritë globale dhe rënia e qeverive

Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit

Tha se nuk po ftohet në mbledhjet e LDK’së, Isa Mustafa i përgjigjet Vjosa Osmanit