Haradinaj: Shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tre motive të shenjta për ne

20.08.2019 19:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tre motive të shenjta për ne

Kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, gjatë ditë se sotme është takuar me strukturat e AAK-së në Prizren.

Gjatë këtij takimi Haradinaj ka thënë se shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tre motive të shenjta për vizionin e Aleancës, përcjell lajmi.net.

Ai ka shtuar se aprovimi i fuqishëm i konceptit 100 për-qind shtet është pikënisja që të orientohet tërë energjia në proceset e brendshme zhvillimore.

Postimi i plotë:

Shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tri motive të shenjta për vizionin e Aleancës. Me strukturat e AAK-së në Prizren ritheksova se platforma fituese e zgjedhjeve që i kemi përpara, është oferta jonë. Aprovimi i fuqishëm i konceptit 100% shtet është pikënisja që ta orientojmë tërë energjinë në proceset e brendshme zhvillimore. RH

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tre motive të shenjta për ne

Haradinaj: Shteti, ekonomia dhe drejtësia janë tre motive të shenjta për ne

A po shpërfillet thirrja e Kuint-it?

A po shpërfillet thirrja e Kuint-it?

Paraburgim ndaj dy personave në Prishtinë për trafikim e shfrytëzim të një të miture

Paraburgim ndaj dy personave në Prishtinë për trafikim e shfrytëzim të një të miture

Privatizimi i Telekomit, në ‘kohë të gabuar’

Privatizimi i Telekomit, në ‘kohë të gabuar’

Paraburgim ndaj dy të dyshuarve për trafikim me njerëz

Paraburgim ndaj dy të dyshuarve për trafikim me njerëz

Mbi 38 mijë persona përfituan nga skema për veteranët

Mbi 38 mijë persona përfituan nga skema për veteranët

Inpektohet rrjeti i ujësjellësit  në disa lagje të  Prishtinës

Inpektohet rrjeti i ujësjellësit në disa lagje të Prishtinës

Abazi tregon arsyen e aderimit në Vetëvendosje

Abazi tregon arsyen e aderimit në Vetëvendosje

Prokurorja Speciale merret në pyetje për rastin “Reketi”

Prokurorja Speciale merret në pyetje për rastin “Reketi”

Meta takon kryetarin e Tuzit

Meta takon kryetarin e Tuzit

Disa persona rrahin kryetarin e Leposaviqit

Disa persona rrahin kryetarin e Leposaviqit

KDI: Prishtina ndër kryeqytetet më transparente në Evropë

KDI: Prishtina ndër kryeqytetet më transparente në Evropë

Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

Limaj e Haradinaj s’arrijnë të dakordohen, s’ka marrëveshje për koalicion

Veseli: Me të rinjtë kompetentë do ta luftoj korrupsionin, sikurse në shëndetësi

Veseli: Me të rinjtë kompetentë do ta luftoj korrupsionin, sikurse në shëndetësi

Arrestohen dy shqiptarë shtetas të Serbisë, posedonin kokainë

Arrestohen dy shqiptarë shtetas të Serbisë, posedonin kokainë

Autoriteti i Aviacionit Civil bën thirrje për dialog mes palëve dhe ndërprerje të grevës

Autoriteti i Aviacionit Civil bën thirrje për dialog mes palëve dhe ndërprerje të grevës