Haradinaj priti në takim shefin e ri të zyrës sllovake në Kosovë, Kostilnik

20.03.2019 12:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj priti në takim shefin e ri të zyrës sllovake në Kosovë, Kostilnik

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim njohës shefin e ri të Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë në Kosovë, Rastislav Kostilnik.

Gjatë takimit, kryeministri Haradinaj e ka njoftuar z. Kostilnik, për të arriturat e shtetit të Kosovës, për përkushtimin e Qeverisë në zhvillimin ekonomik, procesin e integrimeve euroatlantike, bashkëpunimin rajonal dhe tema tjera me rëndësi për vendin.

Me këtë rast, kryeministri Haradinaj ka shprehur gatishmërinë e institucioneve të Republikës së Kosovës për fuqizimin e marrëdhënieve diplomatike, në të njëjtën kohë ka kërkuar ndihmën e shtetit të Sllovakisë për anëtarësimin e Kosovës në organizata ndërkombëtare dhe rrugën drejt bashkimit me familjen evropiane.

Kryeministri Haradinaj tha se është i rëndësishëm bashkëpunimi bilateral ndërmjet dy vendeve, në të gjitha fushat e interesit të përbashkët, veçmas në atë ekonomik, në të njëjtën kohë ka ftuar bizneset nga Sllovakia të investojnë në Kosovë.

Shefi i Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Sllovakisë në Kosovë, Rastislav Kostilnik, falënderoi kryeministrin Haradinaj për pritjen, duke thënë se Sllovakia do të jetë konstruktive në raport me Kosovën, dhe do të vazhdojë bashkëpunimin bilateral edhe në të ardhmen./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj priti në takim shefin e ri të zyrës sllovake në Kosovë, Kostilnik

Haradinaj priti në takim shefin e ri të zyrës sllovake në Kosovë, Kostilnik

Zaev: Maqedonia është shembull i mirë, jo vetëm për rajonin, por edhe për BE-në

Zaev: Maqedonia është shembull i mirë, jo vetëm për rajonin, por edhe për BE-në

Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

Sulmi ndaj Sllobodan Petroviq – policia arreston 2 persona

Haradinaj: Po punohet për ta çrrënjosur mentalitetin se dikush është i paprekshëm

Haradinaj: Po punohet për ta çrrënjosur mentalitetin se dikush është i paprekshëm

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Deputeti i AAK’së thotë se në Kosovë është më mirë se në Gjermani

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

Hashim Thaçi në vitin 1990 ka shprehur dëshirën për të punuar sigurim i Rugovës

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat e Lladrovcit e Xhelilit

PDK-ja me rrënjë në BQK – asistentja e Veselit, djali i Ismailit e vajzat e Lladrovcit e Xhelilit

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Gara në LDK, Kujtim Shala e zbut betejën, nuk kandidon për kryetar

Kontrolle të shtuara të Policisë kundër vozitjes nën ndikimin e alkoolit

Kontrolle të shtuara të Policisë kundër vozitjes nën ndikimin e alkoolit

Muhaxhiri: Zgjedhjet brenda LDK-së nuk janë vetëm të LDK-së, ndikojnë në gjithë spektrin politik

Muhaxhiri: Zgjedhjet brenda LDK-së nuk janë vetëm të LDK-së, ndikojnë në gjithë spektrin politik

Në Britani, arrestohet 37-vjeçja që pajisi me 500 pasaporta grupet kriminale shqiptare

Në Britani, arrestohet 37-vjeçja që pajisi me 500 pasaporta grupet kriminale shqiptare

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Presidenti Thaçi e dekreton Projektligjin për mësimdhënësit e viteve të 90-ta

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Vazhdojnë paqartësitë rreth Brexit-it

Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Kosova merr përkrahje nga Sllovenia për zhvillimin e sektorit të bujqësisë

Në vitin 2018 – 12 policë u arrestuan dhe 36 raste u hetuan për korrupsion

Në vitin 2018 – 12 policë u arrestuan dhe 36 raste u hetuan për korrupsion

Haradinaj: Serbia t’i kryejë vetë punët e brendshme, neve të na lë t’i kryejmë punët tona

Haradinaj: Serbia t’i kryejë vetë punët e brendshme, neve të na lë t’i kryejmë punët tona