Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

29.10.2019 17:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim U.D. Shefin e EULEX-it, Bernd Thran, me të cilin ka biseduar rreth fuqizimit të sundimit të ligjit në vend dhe procese të tjera të rëndësishme.
Gjatë takimit, kryeministri në detyrë Haradinaj, e ka njoftuar U.D. Shefin e EULEX-it, Bernd Thran, për zhvillimet e gjithanshme politike, ekonomike dhe ato të sigurisë në vend, ndërkaq kanë biseduar edhe procesin zgjedhor i cili siç tha kryeministri në detyrë Haradinaj, ka qenë një proces fer dhe demokratik përmes së cilës është treguar një pjekuri e lartë politike.
Kryeministri në detyrë Haradinaj me këtë rast ka shprehur përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për bashkëpunim dhe forcim të rendit dhe ligjit në Kosovë duke vlerësuar rolin e EULEX-it përgjatë këtyre viteve në vend dhe se sipas tij duke e ndihmuar sistemin tonë të drejtësisë, është ndihmuar gjithë shoqëria.
Nga ana e tij, Bernd Thran, falënderoi kryeministrin në detyrë Haradinaj për pritjen dhe për bashkëpunimin e deritanishëm me Qeverinë e Kosovës./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt

Për dy muaj konfiskohen 49 vetura për Shmangie nga pagesa e tarifave të detyrueshme doganore

Për dy muaj konfiskohen 49 vetura për Shmangie nga pagesa e tarifave të detyrueshme doganore

Shqiptarit në Amsterdam i fluturojnë 50.000 euro nga valixhja, arrestohet në aeroport

Shqiptarit në Amsterdam i fluturojnë 50.000 euro nga valixhja, arrestohet në aeroport

Pezullohet nga Gjykata Kushtetuese Ligji për Paga, deri më 30 mars

Pezullohet nga Gjykata Kushtetuese Ligji për Paga, deri më 30 mars

LDK i reagon Haki Abazit, i quajti zyrtarët e saj arrogantë

LDK i reagon Haki Abazit, i quajti zyrtarët e saj arrogantë

Kë janë top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

Kë janë top 10 futbollistët më të vlefshëm në Ligën e Kampionëve

I “fluturojnë” shqiptarit paratë nga çanta, nuk dha një argument bindës së si i kishte siguruara paratë

I “fluturojnë” shqiptarit paratë nga çanta, nuk dha një argument bindës së si i kishte siguruara paratë

Kërcënon Jashari: SBASHK’u grevën e së premtës në arsim e sheh si alarm të fundit

Kërcënon Jashari: SBASHK’u grevën e së premtës në arsim e sheh si alarm të fundit

E thotë BE se, Korrupsioni është ende sfidë për Kosovën

E thotë BE se, Korrupsioni është ende sfidë për Kosovën

Abazi për zyrtarët e LDK-së: Kujdes, mos e dërgoni ujë në mullirin e Prontos

Abazi për zyrtarët e LDK-së: Kujdes, mos e dërgoni ujë në mullirin e Prontos

Avdyli: Jam optimist për koalicionin ndërmjet LDK’së  me Vetëvendosjen

Avdyli: Jam optimist për koalicionin ndërmjet LDK’së me Vetëvendosjen