Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

19.03.2019 16:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

I pari i Qeverisë, Ramush Haradinaj, po vazhdon të qëndrojë pas mendimit se tashmë kreu i AKI-së, e dikur shefi i policisë, Shpend Maxhuni, nuk ka gisht në aksionin për deportimin e gjashtë shtetasve turq, raporton Gazeta Express

Duke folur para mediave, pas mbledhjes së rregullt të Qeverisë, Haradinaj ka deklaruar se nuk mendon se Maxhuni ka gisht në atë dëbim.

“Nuk mendoj që duhet me u qit në pikëpyetje se Shpend Maxhuni ka pasur gisht në dëbimin e shtetasve turq”, ka shtuar ai.

Njësoj, Haradinaj pati deklaruar edhe para komisionit hetimor për deportimin e gjashtë shtetasve turq.

I pari i ekzekutivit ishte deklaruar se Shpend Maxhuni nuk kishte rol urdhërues por zbatues dhe prandaj nuk ka marrë masa ndëshkuese ndaj tij, por ndaj ministrit të MPB-së, Flamur Sefajt.

“Ne kemi mujt krejt policinë me e çu në shpi po këta janë zbatues, nuk e kanë prodhu këta, produktin e ka ba Ministria e Punëve të Brendshme.

Nuk mundesh me ja atribu Shpend Maxhunit daljen nga ligji,  ngase ai është zbatues i urdhrave të Ministrisë së Punëve të brendshme”, pati thënë kryeministri. 

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

Haradinaj nuk ndryshon mendim për rolin e Maxhunit në rastin e gylenistëve

Haradinaj kërkon hetim për aksidentet, thotë se mënyra si po jepen patentat e shoferit mund të jetë shkaktare

Haradinaj kërkon hetim për aksidentet, thotë se mënyra si po jepen patentat e shoferit mund të jetë shkaktare

Tahiri u flet ambasadorëve të BE-së për zhvillimet në sundimin e ligjit

Tahiri u flet ambasadorëve të BE-së për zhvillimet në sundimin e ligjit

OAK i bënë thirrjen e fundit Qeverisë për shfuqizimin e Udhëzimeve Administrative

OAK i bënë thirrjen e fundit Qeverisë për shfuqizimin e Udhëzimeve Administrative

Maqedonia e Veriut në qershor pret datën për bisedime me BE-në

Maqedonia e Veriut në qershor pret datën për bisedime me BE-në

Një muaj paraburgim ndaj të pandehurit që i shkaktoi lëndime trupore bashkëshortes së tij

Një muaj paraburgim ndaj të pandehurit që i shkaktoi lëndime trupore bashkëshortes së tij

Me propozimin e Ministres Hoxha, Qeveria miratoi Programin Kombëtar për Zbatimin e MSA-së

Me propozimin e Ministres Hoxha, Qeveria miratoi Programin Kombëtar për Zbatimin e MSA-së

Qeveria miraton raportin e DASH’it për të Drejtat e Njeriut, kërkohet raportim çdo tre muaj

Qeveria miraton raportin e DASH’it për të Drejtat e Njeriut, kërkohet raportim çdo tre muaj

Gjukanoviq: Prishtina dhe Beogradi të inspirohen nga marrëveshja e Prespës për të vazhduar dialogun e Brukselit

Gjukanoviq: Prishtina dhe Beogradi të inspirohen nga marrëveshja e Prespës për të vazhduar dialogun e Brukselit

LDK kërkon debat parlamentar për aksidentet në trafik

LDK kërkon debat parlamentar për aksidentet në trafik

Bordi i Telekomit i reagon ministrit Lluka

Bordi i Telekomit i reagon ministrit Lluka

Shqyrtohen rastet e viktimave të dhunës seksuale në Kosovë

Shqyrtohen rastet e viktimave të dhunës seksuale në Kosovë

Ambasadori gjerman në Beograd: E mbështesim fort ndërmjetësimin e BE-së, Prishtina ta heqë taksën

Ambasadori gjerman në Beograd: E mbështesim fort ndërmjetësimin e BE-së, Prishtina ta heqë taksën

Ministri Gashi takoi Nuhi Bytyqin, autori i “Librit të Luftës”

Ministri Gashi takoi Nuhi Bytyqin, autori i “Librit të Luftës”

LDK adreson kritika ndaj MASHT dhe Ministrisë së Kulturës e Inovacionit

LDK adreson kritika ndaj MASHT dhe Ministrisë së Kulturës e Inovacionit

Anëtarët e Odës Amerikane takohen me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë

Anëtarët e Odës Amerikane takohen me Shefen e Zyrës së BE-së në Kosovë