Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

19.03.2020 22:11
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk ka qenë momenti që të provokohen konflikte politike sikur këto të fundit, që po çojnë në rrëzimin e Qeverisë. Po ashtu, ai ka thënë se sot ka biseduar me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, të cilit i ka thënë se partia e tij do ta votojë AAK-në.

Haradinaj ka thënë se nuk merr pjesë në asnjë Qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës.

“Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e vendit tem, apo korrigjim të kufijve”, ka thënë Haradinaj në Pressing të T7.

Ai ka thënë se këtë qëndrim ia ka thënë sot edhe kryetarit Isa Mustafa.

“U siguruam që të garantohemi që të mos ketë ndarje të Kosovës. U siguruam që Kosova të mos jetë temë diskutimi për territore, korrigjimi e kështu.

Një kontratë për njohje është e nevojshme”, tha Haradinaj.

Ai tha se taksa duhet të shfrytëzohet për kontratën e njohjes së ndërsjellë për njohje mes Kosovës dhe Serbisë.

“Taksën duhet me ndërlidhë me një kontratë për njohje, me një garancë që çështja e territoreve, ndarjeve, nuk do të jetë në tavolinë”, ka thënë ai.

Haradinaj ka thënë se pas votimit të mosbesimit nevojitet një qeveri e unitetit.

“Nevojitet qeveri uniteti, nuk është kjo kohë për përçarje”, theksoi Haradinaj.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kërkohet përjashtimi i Vjosa Osmanit dhe të tjerëve që janë kundër daljes nga Qeveria

Kërkohet përjashtimi i Vjosa Osmanit dhe të tjerëve që janë kundër daljes nga Qeveria

Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Haradinaj: Nuk marrë pjesë në asnjë qeveri ku flitet për ndarjen e Kosovës

Eksluzive, Lutfi Haziri: Lajm i rrem, të gjithë deputetët e Gjilanit janë unik, do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

Eksluzive, Lutfi Haziri: Lajm i rrem, të gjithë deputetët e Gjilanit janë unik, do ta votojnë rrëzimin e Qeverisë Kurti

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë me tenxhere kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Bashkëshortja e ambasadorit amerikan në protestë me tenxhere kundër rrëzimit të qeverisë Kurti

Fatmir Rexhepi deputeti i LDK-së nga Gjilani është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti!

Fatmir Rexhepi deputeti i LDK-së nga Gjilani është kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti!

Bunjaku: Deputetët e LDK-së kundër koalicionit të mundshëm me PDK-në, pro mocionit

Bunjaku: Deputetët e LDK-së kundër koalicionit të mundshëm me PDK-në, pro mocionit

Veliu: Kurti provokoi prishjen e koalicionit me ne për shkak se prishi raportet Kosovë-SHBA

Veliu: Kurti provokoi prishjen e koalicionit me ne për shkak se prishi raportet Kosovë-SHBA

Surroi: Taksa s’mund të shërbejë më si arsyetim për konfliktet e brendshme politike në vend

Surroi: Taksa s’mund të shërbejë më si arsyetim për konfliktet e brendshme politike në vend

Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

Gashi: Vjosa Osmani dhe dy deputetë kanë mendim ndryshe për prishjen e koalicionit me VV-në

Vitia: Dy barna po dëshmohet se po kanë sukses në trajtim të pacientëve me koronavirus

Vitia: Dy barna po dëshmohet se po kanë sukses në trajtim të pacientëve me koronavirus

Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

Abrashi i LDK’së: Nesër i tregojmë SHBA’së që po dalim nga Qeveria antiamerikane

Vjosa Osmani kundër mocionit, këtë janë deputetët që janë kundër Isa Mustafës

Vjosa Osmani kundër mocionit, këtë janë deputetët që janë kundër Isa Mustafës

Rrahmani: Ramush, ku mbetën fjalët taksha, taksha?

Rrahmani: Ramush, ku mbetën fjalët taksha, taksha?

767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

767 të vdekur nga virusi Korona në Spanjë

Ky ministër i LDK-së është kundër Mustafës e pro Kurtit

Ky ministër i LDK-së është kundër Mustafës e pro Kurtit

Lajçak zgjedhet përfaqësues i BE’së për dialogun Kosovë – Sërbi

Lajçak zgjedhet përfaqësues i BE’së për dialogun Kosovë – Sërbi