Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

26.07.2019 21:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se ai ka kryer intervistim dhe se më nuk ka obligime ndaj kësaj Gjykate Speciale

Haradinaj ka thënë se ashtu siç ka thënë pas dorëheqjes, pas kthimit nga ajo Gjykatë ai do të kandidonte sërish për kryeministër.

“Unë do të kandidoja. Por, këtë nuk do të mund ta bëja sikur të kishte ndonjë aktakuzë në fuqi. Por, unë kam kryer obligimet e mia ndaj kësaj Gjykate”, ka thënë Haradinaj.

Tutje, ai ka thënë se edhe presioni për taksën ishte një arsye tjetër e dorëheqjes së tij.

“Është presion i padrejtë për Kosovën. Edhe dorëheqja ime është shenjë se ishte i tepërt gjithë ai presion. Bashkësia ndërkombëtare bënte presion të njëjtë me Serbinë, sepse kërkesa për suspendimin e taksës ishte e Serbisë. Nuk e kuptoj se si ndërkombëtarët bënin presion ashtu”, ka thënë Haradinaj tutje në Debat Plus të Rtv Dukagjinit.

Tutje, ai tha se po të varej nga opozita, ai do të ishte kryeministër edhe 10 vite.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

Haradinaj: Ndërkombëtarët bënin presion për taksën si Serbia

Hoti ngushëllon familjarët e të aksidentuarve në Rahovec, kërkon nga komuna të shpall një ditë zie

Hoti ngushëllon familjarët e të aksidentuarve në Rahovec, kërkon nga komuna të shpall një ditë zie

Betejë diplomatike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Betejë diplomatike për anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL

Kolona të gjata në Merdare, katër orë pritje

Kolona të gjata në Merdare, katër orë pritje

Haradinaj: Haga më befasoi, SHBA dhe BE ta ndalin presionin ndaj Kosovës

Haradinaj: Haga më befasoi, SHBA dhe BE ta ndalin presionin ndaj Kosovës

Demailaj: AAK s’ka vija të kuqe për shqiptarë, por Haradinaj nuk e do PDK’në

Demailaj: AAK s’ka vija të kuqe për shqiptarë, por Haradinaj nuk e do PDK’në

Dy të vdekur e katër të lënduar në një aksident në Rahovec

Dy të vdekur e katër të lënduar në një aksident në Rahovec

Kadetët e FSK-së përfunduan me sukses ushtrimin ndërkombëtar „ Kampi Veror2019“ në Krivollak të Maqedonisë së Veriut

Kadetët e FSK-së përfunduan me sukses ushtrimin ndërkombëtar „ Kampi Veror2019“ në Krivollak të Maqedonisë së Veriut

Kosnett reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Do t’ju vëzhgojmë si do të zgjidhet situata

Kosnett reagon për dorëheqjen e Haradinajt: Do t’ju vëzhgojmë si do të zgjidhet situata

Hoxhaj: Nuk duhet të marrim vendime, pasi e dërgojmë veten në Gjykatën Kushtetuese

Hoxhaj: Nuk duhet të marrim vendime, pasi e dërgojmë veten në Gjykatën Kushtetuese

Hahn në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi, bërthamë e përparimit

Hahn në Beograd: Dialogu Kosovë-Serbi, bërthamë e përparimit

Paqartësi në mbledhje të Qeverisë, diskutohet se si mund të ndahen mjete për KQZ-në, kur Qeveria është në dorëheqje

Paqartësi në mbledhje të Qeverisë, diskutohet se si mund të ndahen mjete për KQZ-në, kur Qeveria është në dorëheqje

Arrestohen dy të dyshuar në Vushtrri për sulm ndaj personit zyrtar

Arrestohen dy të dyshuar në Vushtrri për sulm ndaj personit zyrtar

Haradinaj drejton mbledhjen e Qeverisë nga e cila dha dorëheqje

Haradinaj drejton mbledhjen e Qeverisë nga e cila dha dorëheqje

Një muaj paraburgim për tre të rinjtë që u ndaluan me narkotikë dhe revole pa leje

Një muaj paraburgim për tre të rinjtë që u ndaluan me narkotikë dhe revole pa leje

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji

Zaev: Në rastin e Tomor Morinës do të respektohet ligji