Haradinaj: Nderi nuk i lejon deputetët ta votojnë demarkacionin (Video)

30.09.2016 22:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Nderi nuk i lejon deputetët ta votojnë demarkacionin (Video)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka thënë se disa deputetët të koalicionit PDK-LDK nuk e votojnë marrëveshjen e demarkacionit për shkak të nderit të tyre.

I pari i AKK-së këto komente i bëri në emisionin ‘Argument plus’ të RTV21, ku ndër të tjera tha se disa deputetë të koalicionit nuk po e votojnë ratifikimin e marrëveshjes për shënjimin e vijës kufitare me Malin e Zi sepse nuk po i lejohen nderi i tyre dhe se këto veprime ata nuk po i bëjnë për hatër të askujë mirëpo nuk mund ta votojnë atë.

Tutje, Haradinaj tha as me presion nuk mund të ndryshojë mendimi i deputetëve pasi që këtu kemi të bëjmë me qështjen e territorin të Kosovës ndryshe siç kanë qenë rasti i votimit të presidentit ose Gjykatës Speciale.

Kurse sa i përket ftesës për takim me liderin e Vetëvendosjes, Haradinaj tha se ai mund të takohet me të mirëpo nuk ka më energji të bisedojë  për partneritet me Vetëvendosjen duke parë përvojën nga hera e kaluar./21Media

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


KMDLNJ: Turqia po ndërhyn në punët e brendshme të Kosovës

KMDLNJ: Turqia po ndërhyn në punët e brendshme të Kosovës

BE kërkon gjithë përfshirje në transformimin e FSK-së

BE kërkon gjithë përfshirje në transformimin e FSK-së

Gashi: Medalja olimpike sukses historik për vendin tonë

Gashi: Medalja olimpike sukses historik për vendin tonë

Rama falënderon deputetët që në komision përkrahën projektligjin kundër bixhozit

Rama falënderon deputetët që në komision përkrahën projektligjin kundër bixhozit

Përplasja në zyrën e Presidentit, çfarë porosi erdhën nga Berlini për Hashim Thaçin

Përplasja në zyrën e Presidentit, çfarë porosi erdhën nga Berlini për Hashim Thaçin

Ministri Lluka pjesë e forumit të interkonektivitetit ndërmjet vendeve të Ballkanit

Ministri Lluka pjesë e forumit të interkonektivitetit ndërmjet vendeve të Ballkanit

Veseli: Me buxhetin e vitit të ardhshëm rriten pensionet

Veseli: Me buxhetin e vitit të ardhshëm rriten pensionet

Haradinaj e njofton zyrtarin e lartë amerikan për transformimin e FSK-së në Ushtri

Haradinaj e njofton zyrtarin e lartë amerikan për transformimin e FSK-së në Ushtri

Komisioni për AKI-në s’kërkon shkarkimin e Maxhunit, presin informacione nga Policia

Komisioni për AKI-në s’kërkon shkarkimin e Maxhunit, presin informacione nga Policia

GAP: Reduktimi i ministrive do ta kursente buxhetin e Kosovës

GAP: Reduktimi i ministrive do ta kursente buxhetin e Kosovës

Thaçi i tregon deputetit gjerman: Unë jam president, unë vendosi për korrigjim kufijsh

Thaçi i tregon deputetit gjerman: Unë jam president, unë vendosi për korrigjim kufijsh

Për ndeshjen finale biletat do të shiten “online”

Për ndeshjen finale biletat do të shiten “online”

OSHP-ja ndihet nën presion dhe e shantazhuar nga “Security Code” e Lushtakut

OSHP-ja ndihet nën presion dhe e shantazhuar nga “Security Code” e Lushtakut

Aktakuza për rastin “Veteranët” do të dërgohet së shpejti në gjykatë

Aktakuza për rastin “Veteranët” do të dërgohet së shpejti në gjykatë

Serbia vazhdon propagandën e saj kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

Serbia vazhdon propagandën e saj kundër anëtarësimit të Kosovës në Interpol

Rrëfimi i biznesmenit të cilit i kërkoi ryshfet zëvendësministri Cena

Rrëfimi i biznesmenit të cilit i kërkoi ryshfet zëvendësministri Cena