Haradinaj: Mund t’i kërkoj Zaevit të na lejojë të kërkojmë policët edhe në Maqedoni

29.04.2018 19:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Mund t’i kërkoj Zaevit të na lejojë të kërkojmë policët edhe në Maqedoni

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga ministri i Punëve të Brendshme, Bejtë Gashi, dhe u.d. i drejtorit të përgjithshëm të Policisë, Naim Rexha, kanë arritur në vendin ku mbrëmë dy pjesëtarë të Policisë ranë me veturën zyrtare nga rruga magjistrale Kaçanik-Hani i Elezit në rrjedhën e lumit Lepenc.

Ndonëse kërkimet janë zhvilluar mbrëmë dhe po vazhdojnë edhe sot, trupat e dy policëve nuk janë gjetur ende, ndërsa vetura në të cilën ishin ata është nxjerrë nga uji.

Në kërkim të trupave të dy policëve janë angazhuar njësi të Policsë, FSK-së, Zjarrfikësve e qytetarë vullnetarë.

Pasi ka arritur në vendin e ngjarjes, kryeministri Haradinaj do ta kontaktojë edhe homologun e tij maqedonas, Zoran Zaev, që nëse lind nevoja t’i kërkojë leje për kërkime edhe në pjesën e lumit në Maqedoni.

Ai premtoi se do Qeveria e Kosovës do t’u qëndrojë afër kolegëve të policëve të zhdukur si dhe familjeve.

“Shpresoj që do të na befasojë një lajm i mirë por po shihet një gjendje e rëndë”, theksoi ai.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

Vjen reagimi i Vetëvendosjes pas deklaratave të Lutfi Hazirit

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

BBC: Shpërfillja evropiane ushqen pakënaqësinë në Ballkan

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

600 banesa për punëtorët e sektorit publik (VIDEO)

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Lutfi Haziri i çon selam VV-së: Emri i Kryeministrit kalon nga LDK

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Palmer takohet me Sllobodan Petroviq

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Vuçiq: Ata ta heqin taksën e ne ta pranojmë Kosovën, kjo është hajgare

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Sekretariati i KQZ-së: Obligohemi që të veprojmë sipas ligjit, jo sipas tekeve të partive

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Ideja e bashkimit të Doganës dhe Administratës Tatimore – drejt dështimit

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Djali i Haki Imerit: Babanë e vranë skuadra e SHIK’ut, përgjegjës Thaçi e Veseli

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës

Zvarritja e integrimit evropian vonon zbatimin e Marrëveshjes Prespës

Qëndrimet e fuqive botërore rreth asaj se si duhet zgjidhur problemi Kosovë-Serbi

Qëndrimet e fuqive botërore rreth asaj se si duhet zgjidhur problemi Kosovë-Serbi

Themelohet Oda e Ndërmjetësuesve, synohet zgjidhje më e lehtë e kontesteve mes qytetarëve

Themelohet Oda e Ndërmjetësuesve, synohet zgjidhje më e lehtë e kontesteve mes qytetarëve

Telekomi mbledh urgjent Bordin për padinë e Z-Mobilet në Arbitrazh

Telekomi mbledh urgjent Bordin për padinë e Z-Mobilet në Arbitrazh

Raporti i DASH-it: Kosova vazhdoi të luftojë rrezikun e terrorizmit nëpërmjet një bashkëpunimi të ngushtë me SHBA-në

Raporti i DASH-it: Kosova vazhdoi të luftojë rrezikun e terrorizmit nëpërmjet një bashkëpunimi të ngushtë me SHBA-në

Trifunoviq: Do ta pranoja Kosovën me disa kushte

Trifunoviq: Do ta pranoja Kosovën me disa kushte

Palmer: Presim që Kurti të jetë partner i SHBA’së – Srpska në Qeveri por aty ka vend edhe për serbë tjerë

Palmer: Presim që Kurti të jetë partner i SHBA’së – Srpska në Qeveri por aty ka vend edhe për serbë tjerë