Haradinaj: Kurti dhe Osmani nuk duhet me pa ëndërr se do të kalojnë lehtë kur ta heqin taksën

13.12.2019 21:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Kurti dhe Osmani nuk duhet me pa ëndërr se do të kalojnë lehtë kur ta heqin taksën

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka komentuar pjesëmarrjen e Albin Kurtit, në një konferencë ndërkombëtare, ku Serbinë e përfaqësonte shefi i të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq.

Haradinaj ka thënë në emisionin “A Show” në televizionin T7, se Kurti si kryeministër i ardhshëm i vendit, nuk është dashur të ulej në tryezë bashkë me Gjuriqin.

Ai ka vlerësuar se Kurti është dashur ta çonte në këtë tryezë një zyrtar rangut më të ulët për ta përfaqësuar Kosovën.

“Kur është Gjuriçi, ai duhet ta çojë një zyrtar teknik. Nëse është në konferencë zyrtare presidenti serb, Vuçiq apo kryeministrja Bërnabiq, shkon kryeministri apo mandatari për kryeministër”, ka thënë ai.

Haradinaj u ka dërguar një porosi Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit për mundësinë e heqjes së taksës ndaj Serbisë.

“Albin Kurti dhe Vjosa Osmani nuk duhet me pa ëndërr zgjuar se do të kalojën lehtë kur ta heqin taksën, kur njerëzve shumë të fuqishëm të botës u kemi thënë jo për taksën. E kujt donë me ia heq taksën, Vuçiqit. Ai tash u bë edhe më i keq, se po i mohon edhe krimet e kryera në Kosovë”, tha Haradinaj.

Kryeministri në detyrë, ka thënë se nuk e përjashton mundësinë që të jetë kryeministër për herë të tretë.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Grenell: Trumpit i takon merita për marrëveshjen për fluturimet Kosovë-Serbi

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

Haxhiu: Për të jetësuar vullnetin e qytetarëve ne kemi bërë shumë kompromise, radha e LDK’së

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

LDK të martën mbledh Kryesinë, pas nominimit të Kurtit si mandatar për formimin e Qeverisë

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

27.9 milionë euro u peshojnë “fajdet” e qytetarëve në Monego dhe Iute Credit

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Thaçi: Propozoj si mandatar për të formuar Qeverinë, Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Krasniqi, akuzon rëndë Albin Kurtin

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Presidenti Thaçi përshëndet hapjen e linjës ajrore Prishtinë-Beograd

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

Mimoza Kusari për Infosot, e bënë të ditur se kush e bllokoi lidhjen e koalicionit ndërmjet LVV’së dhe LDK’së

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

20 punëtorë të KEK-ut kanë vdekur nga sëmundjet e kancerit në vitin 2019

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Tërheqje të njohjeve kanë rritur zemërimin në Prishtinë dhe ambiciet në Beograd, diplomacia e ryshfetit

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Pa marrëveshje me LDK’në, VV-ja propozon Albin Kurtin mandatar për kryeministër

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u  përleshen fizikisht

Arrestohen dy të dyshuarit në Fushë-Kosovë, u përleshen fizikisht

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Shefja e FMN-së: Sistemi financiar të bëhet më gjithëpërfshirës

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Kërcënimet kryesore të vitit 2020

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj

Jep tender rreth 300 mijë euro ministria që drejtohet nga Lekaj