Haradinaj: Kosova e përkushtuar për fuqizimin e partneritetit me Çekinë

31.10.2019 15:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Kosova e përkushtuar për fuqizimin e partneritetit me Çekinë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, duke urua popullin çek me rastin e Ditës Nacionale, ku ka thënë se Kosova është e përkushtuar për avancimin e marrëdhënieve bilaterale me Çekinë dhe fuqizimin e partneritetit në të gjitha fushat e interesit të përbashkët,transmeton Telegrafi.

Haradinaj ka marrë pjesë në shënimin e Ditës Nacionale të Republikës Çeke.
“Përmes të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e Republikës së Çekisë në Kosovë, ambasadorit Pavel Bilek, i urova popullit dhe shtetit çek festën kombëtare me dëshirat më të mira për mirëqenie dhe prosperitet të vazhdueshëm. Kosova është e përkushtuar për avancimin e marrëdhënieve bilaterale me Çekinë dhe fuqizimin e partneritetit në të gjitha fushat e interesit të përbashkët”, ka shkruar Haradinaj.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi e përforcon akuzën: Kurti, Abazi dhe Sveçla cenuan sigurinë kombëtare

Thaçi e përforcon akuzën: Kurti, Abazi dhe Sveçla cenuan sigurinë kombëtare

Mbi 20 mijë punëtorë nuk i kanë marrë mjetet prej 170 eurosh nga Pakoja emergjente

Mbi 20 mijë punëtorë nuk i kanë marrë mjetet prej 170 eurosh nga Pakoja emergjente

Edhe 6 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Edhe 6 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Rreth 100 persona do të testohen sot në Prishtinë, në mesin e tyre 20 fëmijë

Rreth 100 persona do të testohen sot në Prishtinë, në mesin e tyre 20 fëmijë

Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Vetëvendosje bën kërkesë për interpelancë, kërkon rivendosjen e reciprocitetit

Vetëvendosje bën kërkesë për interpelancë, kërkon rivendosjen e reciprocitetit

Tahiri e njofton Apostolovën me prioritetet e tij si zëvendëskryeministër

Tahiri e njofton Apostolovën me prioritetet e tij si zëvendëskryeministër

PPE përshëndesin marrëveshjen PS-PD: Zgjedhjet e ardhshme të jenë të lira dhe të ndershme

PPE përshëndesin marrëveshjen PS-PD: Zgjedhjet e ardhshme të jenë të lira dhe të ndershme

Hoti takoi përfaqësuesit e institucioneve të sistemit gjyqësor dhe prokurorial

Hoti takoi përfaqësuesit e institucioneve të sistemit gjyqësor dhe prokurorial

Mosrespektimi i masave solli valën e dytë të COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Mosrespektimi i masave solli valën e dytë të COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Arrestohen tre persona të dyshuar për kryerje të veprës penale “kontrabandim me migrantë”

Arrestohen tre persona të dyshuar për kryerje të veprës penale “kontrabandim me migrantë”

Edhe dhjetë ditë afat për deklarimin e pasurisë

Edhe dhjetë ditë afat për deklarimin e pasurisë

Zemaj thotë se faza e tretë e lehtësimit të masave bart rrezikun e përhapjes së virusit

Zemaj thotë se faza e tretë e lehtësimit të masave bart rrezikun e përhapjes së virusit

Osmani takon ambasadorin Abbott, flasin për procesin e rekrutimit në ndërmarrjet publike

Osmani takon ambasadorin Abbott, flasin për procesin e rekrutimit në ndërmarrjet publike

OAK kërkon ulje të kamatave dhe përkrahje për bizneset nga bankat komerciale

OAK kërkon ulje të kamatave dhe përkrahje për bizneset nga bankat komerciale

Daçiq – Thaçit: Nëse rezultati i dialogut është njohje e Kosovës ose asgjë – atëherë asgjë

Daçiq – Thaçit: Nëse rezultati i dialogut është njohje e Kosovës ose asgjë – atëherë asgjë