Haradinaj ‘kërcënon’ gjeneralët serbë: Këtu do të na keni, sa herë të doni

06.08.2019 15:27
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj ‘kërcënon’ gjeneralët serbë: Këtu do të na keni, sa herë të doni

Deklaratave të gjeneralit serb, Milan Mojsiloviq, se Serbia e ka përkrahjen e ushtarakëve rusë për çështjen e Kosovës, i është përgjigur deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj.

Haradinaj që gjatë luftës ishte komandant i UÇK-së, ka shkruar përmes Facebook se ‘gjeneralët e demokracisë ruso-serbe’, do t’i gjejnë këtu, sa herë që ata duan, transmeton Lajmi.net.

Mojsiloviq pas një udhëtimi në Moskë kishte thënë se Serbia e ka përkrahjen nga zyrtarët e lartë ushtarakë rusë për mënyrën se si të veprojnë lidhur me çështjen e Kosovës.

“Natyrisht se jemi të interesuar për sigurinë e serbëve jo vetëm në veri të Kosovës, por në gjithë vendin”, ka deklaruar gjenerali Mojisiloviq.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Deri më 15 gusht do të vendoset për vitin e ri shkollor

Deri më 15 gusht do të vendoset për vitin e ri shkollor

Masat e reja, nuk lejohet lëvizja e lirë pas orës 22:30 në këto qytete

Masat e reja, nuk lejohet lëvizja e lirë pas orës 22:30 në këto qytete

Qeveria e Kosovës miraton 28 masa të reja kundër Covid-19

Qeveria e Kosovës miraton 28 masa të reja kundër Covid-19

Sadiku: Nëse vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, sistemi shëndetësor mund të kolapsojë

Sadiku: Nëse vazhdon rritja e rasteve me COVID-19, sistemi shëndetësor mund të kolapsojë

Komisioni miraton amendamentet e projektligjit për buxhetin

Komisioni miraton amendamentet e projektligjit për buxhetin

Shtimi i rasteve me Covid-19, vendet evropiane marrin masa të reja

Shtimi i rasteve me Covid-19, vendet evropiane marrin masa të reja

Conte: Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, e pashmangshme

Conte: Zgjatja e gjendjes së jashtëzakonshme, e pashmangshme

​Banka Botërore do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

​Banka Botërore do të vazhdojë përkrahjen për Kosovën

Raka thotë se situata është alarmante, tregon faktorët që ndikuan në shtimin e rasteve me koronavirus

Raka thotë se situata është alarmante, tregon faktorët që ndikuan në shtimin e rasteve me koronavirus

Hoxhaj e quan “seminar” takimin Hoti-Vuçiq në Bruksel

Hoxhaj e quan “seminar” takimin Hoti-Vuçiq në Bruksel

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

IHMK: Moti për dy ditët e ardhshme

​Gashi: Pati tensione, por jo sulm ndaj deputetëve të VV-së

​Gashi: Pati tensione, por jo sulm ndaj deputetëve të VV-së

Zëdhënësi i PDK-së për Hotin: Ose t’i lërë ankesat dhe t’i përvishet punës, ose të heq dorë nga pozita e kryeministrit, si paraardhësi i tij

Zëdhënësi i PDK-së për Hotin: Ose t’i lërë ankesat dhe t’i përvishet punës, ose të heq dorë nga pozita e kryeministrit, si paraardhësi i tij

​Mustafa: Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije e me argumente prej të parit deri në të fundit të VV-së dhe të gjithë së bashku

​Mustafa: Kujtim Shala mund t’i rrahë me dije e me argumente prej të parit deri në të fundit të VV-së dhe të gjithë së bashku

Kuçi: Zhbllokohen llogaritë e Telekomit

Kuçi: Zhbllokohen llogaritë e Telekomit

Komuna Skënderaj bashkë me “Qatar Charity” do të përkrahin me 50 grante bujqësore familjet në nevojë në Skenderaj

Komuna Skënderaj bashkë me “Qatar Charity” do të përkrahin me 50 grante bujqësore familjet në nevojë në Skenderaj