Haradinaj: Ia votoj VV’së Qeverinë nëse i duhet, por qëndrojmë në opozitë

29.10.2019 22:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Ia votoj VV’së Qeverinë nëse i duhet, por qëndrojmë në opozitë

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se është e sigurtë që AAK’ja do të qëndrojë në opozitë pas rezultatit të zgjedhjeve.

I ftuar në emisionin Pressing në T7, Haradinaj thotë se nëse qeverisë së re du ju duhen ato votat, atëherë AAK do ua japë ato.

“Sigurt jemi në opozitë. Por nëse ju duhen votat për krijimin e Qeverisë partive fituese, ne ua japim”, tha Haradinaj.

Haradinaj, koalicioni të cilën e drejtoi doli i katërti në zgjedhjet e parakohshme, ka treguar se pse ai nuk arriti të kthehet si kryeministër, dhe pse nuk do të lidhë koalicion për të ardhur në pushtet.

“Ne jemi në opozitë pasi që dallojmë në tema. E dini dallojmë në qëndrime. Arsyeja pse jemi në opozitë nuk është pse nuk kemi ditur të vijmë te pushteti, por që kemi mbajtur qëndrimet tona”, tregon kryeministri në detyrë. /Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Kurti: Serbëve në Kosovë t’ua heqim frikën nga Beogradi

Kurti: Serbëve në Kosovë t’ua heqim frikën nga Beogradi

Thaçi e përshëndet Dodikun, Vuçiq i thotë “mos u bëj sikur nuk di serbisht”

Thaçi e përshëndet Dodikun, Vuçiq i thotë “mos u bëj sikur nuk di serbisht”

Haradinaj: Ia votoj VV’së Qeverinë nëse i duhet, por qëndrojmë në opozitë

Haradinaj: Ia votoj VV’së Qeverinë nëse i duhet, por qëndrojmë në opozitë

Kryeministri i Malit të Zi: Çështja e Demarkacionit është mbyllur, por diskutojmë për vijën kufitare

Kryeministri i Malit të Zi: Çështja e Demarkacionit është mbyllur, por diskutojmë për vijën kufitare

Fillon darka e punës e Mogherinit me liderët e Ballkanit Perëndimor

Fillon darka e punës e Mogherinit me liderët e Ballkanit Perëndimor

Pendarovski: Ende s’ka vdekur ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Pendarovski: Ende s’ka vdekur ideja e rrezikshme e shkëmbimit të territoreve Kosovë-Serbi

Hajnat plaçkisin shtëpinë e policit hero Izet Demaj

Hajnat plaçkisin shtëpinë e policit hero Izet Demaj

Kreu i veteranëve thotë se tash do të fillojnë arrestimet nga Tribunali Special

Kreu i veteranëve thotë se tash do të fillojnë arrestimet nga Tribunali Special

Ndihmësja e Gjuriq nuk lejohet të hyjë në Kosovë, akuzon autoritetet për racizëm të egër

Ndihmësja e Gjuriq nuk lejohet të hyjë në Kosovë, akuzon autoritetet për racizëm të egër

Mogherini dhe politika e saj e (pa)suksesshme në Ballkan

Mogherini dhe politika e saj e (pa)suksesshme në Ballkan

Për nëntë muaj, 76 të vdekur në aksidente trafiku

Për nëntë muaj, 76 të vdekur në aksidente trafiku

Trump: Është vrarë edhe zëvendësi i Al-Baghdatit

Trump: Është vrarë edhe zëvendësi i Al-Baghdatit

Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

Haradinaj priti në takim lamtumirës Shefin e EULEX-it, Bernd Thran

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Në këto vende nuk do të ketë rrymë ditët në vijim

Ndryshim i lehtë euros dhe dollarit në këmbimin me lekun

Ndryshim i lehtë euros dhe dollarit në këmbimin me lekun

Kosova do të jetë nikoqire e punëtorisë më të madhe të dizajnit dhe arkitekturës në Evropë

Kosova do të jetë nikoqire e punëtorisë më të madhe të dizajnit dhe arkitekturës në Evropë