Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

05.10.2018 18:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: “Frutex” një nga prodhuesit më të mëdhenj në Kosovë, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar një vizitë pune në Komunën e Suharekës, ku është pritur nga kryetari i Komunës, Bali Muharremaj me bashkëpunëtorë. Në takim është diskutuar për projektet zhvillimore të komunës, që janë në realizim e sipër, si dhe për projektet për të cilat kryeministri Haradinaj premtoi mbështetjen e Qeverisë.

Gjatë kësaj vizite, kryeministri Haradinaj i shoqëruar nga kryetari Muharremaj, ka vizituar Kompaninë “Frutex” me rastin e përurimit të linjës së re të eksportit, ku është pritur nga Presidenti i kompanisë “Frutex”, Shaqir Palushi, me bashkëpunëtorë.

LEXO EDHE:

Një histori suksesi prej vitesh për Shaqir Palushin (Video)

“Kjo kompani është shembull, suksesi i të cilës duhet të ndiqet edhe nga kompanitë tjera vendore. Kjo kompani prodhimet e veta i eksporton në vende të ndryshme të botës dhe është një nga prodhuesit më të mëdhenj dhe një nga tatimpaguesit më të mëdhenj në Kosovë. Kjo është një dëshmi e zhvillimit dhe e hapjes së vendeve të reja të punës. Andaj Qeveria do të jap përkrahje zhvillimit dhe zgjerimit të bizneseve të tilla”, ka thënë kryeministri Ramush Haradinaj.

Image may contain: one or more people, people standing, shoes and outdoor

Image may contain: 8 people, people standing

Image may contain: one or more people, people sitting, table and indoor

Image may contain: 5 people, people standing, suit and outdoor

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Muhaxhiri sheh mundësinë që LDK-ja të përfshihet në Qeveri

Muhaxhiri sheh mundësinë që LDK-ja të përfshihet në Qeveri

Vasfije Krasniqi: Sa më shumë të heshtim për përdhunimet gjatë luftës, i mbrojmë serbët

Vasfije Krasniqi: Sa më shumë të heshtim për përdhunimet gjatë luftës, i mbrojmë serbët

Kalkulimi i vështirë i opozitës për rrëzimin e Qeverisë

Kalkulimi i vështirë i opozitës për rrëzimin e Qeverisë

Zihen duke vjedhur dy zyrtarë ndërkombëtarë në Prishtinë

Zihen duke vjedhur dy zyrtarë ndërkombëtarë në Prishtinë

Qeveria merr masa ndaj zyrtarit që porositi me tender mallra serbe, i zëvendëson me vendore

Qeveria merr masa ndaj zyrtarit që porositi me tender mallra serbe, i zëvendëson me vendore

Publikohen foto të operacionit të nxjerrjes së trupit të pajetë të 53-vjeçarit nga liqeni i Livoçit

Publikohen foto të operacionit të nxjerrjes së trupit të pajetë të 53-vjeçarit nga liqeni i Livoçit

Rikonfigurimi i Qeverisë, opsion më i mundshëm se zgjedhjet

Rikonfigurimi i Qeverisë, opsion më i mundshëm se zgjedhjet

Antikorrupsioni ka deponuar në Prokurori 60 lëndë për keqpërdorim me buxhetin

Antikorrupsioni ka deponuar në Prokurori 60 lëndë për keqpërdorim me buxhetin

Deputeti zviceran gastronomëve shqiptarë: Tregoni solidaritet, futni në menynë tuaja së paku një verë të kuqe nga Kosova

Deputeti zviceran gastronomëve shqiptarë: Tregoni solidaritet, futni në menynë tuaja së paku një verë të kuqe nga Kosova

Familjarët nuk e dinë pse 52 vjeçari bëri vetëvrasje në liqenin e Livoqit

Familjarët nuk e dinë pse 52 vjeçari bëri vetëvrasje në liqenin e Livoqit

Kryeministri ia sheh sherrin taksës, përfundimisht nuk shkel në SHBA

Kryeministri ia sheh sherrin taksës, përfundimisht nuk shkel në SHBA

E kërcënojnë me varje djalin e presidentit serb Vuçiq

E kërcënojnë me varje djalin e presidentit serb Vuçiq

Punëtorët nuk pajtohen me privatizimin e Telekomit

Punëtorët nuk pajtohen me privatizimin e Telekomit

Në QKUK pritet të fillojë transplantimi i palcës kurrizore te fëmijët me leukemi

Në QKUK pritet të fillojë transplantimi i palcës kurrizore te fëmijët me leukemi

Dokumenti i plotë i Veselit që i ka dërguar ambasadorit amerikan lidhur me taksën 100%

Dokumenti i plotë i Veselit që i ka dërguar ambasadorit amerikan lidhur me taksën 100%

Dyshohet se burri nga Gjilani kreu vetëvrasje në Livoç

Dyshohet se burri nga Gjilani kreu vetëvrasje në Livoç