Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

12.06.2019 16:30
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Faleminderit qytetarë që festuat me dinjitet

Sot në Prishtinë është shënuar 20 vjetori i çlirimit të Kosovës.
Kryeministri Ramush Haradinaj nëpërmjet një postimi në Facebook ka shprehur falënderime për popullin e Kosovës që festuan me dinjitet.Për të shënuar këtë përvjetor në Kosovë kanë qëndruar edhe presidenti Clinton, sekretarja e shtetit Madeleine Albright dhe ish-komandanti i NATO-s, Wesley Clark.Ky është postimi i plotë në Kosovë:Populli i Kosovës, qytetarët tanë, institucionet tona, të ndërtuara në shtetin e lirë të Kosovës, sot iu bashkuan me dinjitet dhe festuan me qytetari të lartë, shënimin e 20 vjetorit të intervenimit të NATO-së, ashtu siç e meriton, një vend i lirë, demokratik dhe i rreshtuar përkrah aleatëve tanë.Faleminderit qytetarë të dashur!Faleminderit Kosovë!.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Erdogan dhe Putin flasin në telefon për çështjet rajonale

Erdogan dhe Putin flasin në telefon për çështjet rajonale

Vendime drastike të Qeverise për aktivitetet kulturore e sportive: Mësoni ndryshimet

Vendime drastike të Qeverise për aktivitetet kulturore e sportive: Mësoni ndryshimet

OBSH: Mbyllja e kufijve nuk është zgjidhje, ndaj COVID masa shëndetësore

OBSH: Mbyllja e kufijve nuk është zgjidhje, ndaj COVID masa shëndetësore

Ramadani: Sa do që të testojmë, nuk mjafton

Ramadani: Sa do që të testojmë, nuk mjafton

Haradinaj: Qytetarëve t’u jepen 170 eurot sa më shpejtë, të ketë shpërndarje të sërishme të parave

Haradinaj: Qytetarëve t’u jepen 170 eurot sa më shpejtë, të ketë shpërndarje të sërishme të parave

Januzi: Askush nuk mundet ta përvetësojë luftën e UÇK-së, është vepër e popullit

Januzi: Askush nuk mundet ta përvetësojë luftën e UÇK-së, është vepër e popullit

Një vajzë 9-vjeçe ndërron jetë nga coronavirusi, konsiderohet viktima më e re në Florida

Një vajzë 9-vjeçe ndërron jetë nga coronavirusi, konsiderohet viktima më e re në Florida

Masat e reja, Qeveria Hoti e kufizon qarkullimin nga 22:30 deri në 5:00, në 13 komuna

Masat e reja, Qeveria Hoti e kufizon qarkullimin nga 22:30 deri në 5:00, në 13 komuna

27 raste aktive me Covid-19 dhe tre të shëruar sot nga Komuna e Malishevës

27 raste aktive me Covid-19 dhe tre të shëruar sot nga Komuna e Malishevës

Bursat evropiane sërish në vlera të ulëta në Francë

Bursat evropiane sërish në vlera të ulëta në Francë

Armend Zemaj: Gjatë kësaj jave do të ketë rishikim të masave

Armend Zemaj: Gjatë kësaj jave do të ketë rishikim të masave

​KMDLNj: Hetimi i Rakiqit nga Agjencionit Kundër Korrupcionit i Serbisë, ndërhyrje në punët e Kosovës

​KMDLNj: Hetimi i Rakiqit nga Agjencionit Kundër Korrupcionit i Serbisë, ndërhyrje në punët e Kosovës

Nga e enjtja, kosovarët që shkojnë në Shqipëri, do të vetëizolohen për 7 ditë

Nga e enjtja, kosovarët që shkojnë në Shqipëri, do të vetëizolohen për 7 ditë

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

Koronavirusi merr jetën e ish futbollistit të KF Ballkanit

Thaçi: Krenar me prindërit dhe fëmijët e heronjve të kombit

Thaçi: Krenar me prindërit dhe fëmijët e heronjve të kombit

Gastronomët: Më mirë të mbyllen lokalet 24 orë se të punojmë deri në 21:00

Gastronomët: Më mirë të mbyllen lokalet 24 orë se të punojmë deri në 21:00