Haradinaj e MPJ-ja i quajnë “deklarata për vota” ato të Hoxhajt për çnjohje

11.09.2019 19:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj e MPJ-ja i quajnë “deklarata për vota” ato të Hoxhajt për çnjohje

Deklarimet e zëvendëskryeminstrit në detyrë, Enver Hoxhaj, se ka informacione për tërheqjen e 10 njohjeve ndaj Kosovës, Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj, i ka quajtur deklarime për përfitime të votave.

Haradinaj ka thënë se është larguar ideja për ndryshim të kufijve, duke mos lejuar, sipas tij, që Serbia të përzihet në çështje të brendshme, raporton KTV.

Ministria e Jashtme, që udhëhiqet nga Behgjet Pacolli, mohon se ka paralajmërim për tërheqjen e 10 njohjeve.

Qëndrimin e Zëvendëskryetarit të PDK-së, Enver Hoxhaj, MPJ-ja e konsideron fushatë për të fituar vota në prag të zgjedhjeve.

Ndërkaq, profesori i së drejtës ndërkombëtare, Vigan Qorroli, rrezik të madh e konsideron mundësinë e tërheqjes së njohjes nga shtetet evropiane, siç është Çekia, gjë që, sipas tij, do t’i komplikonte edhe më tej raportet e Kosovës me BE-në.

Gjatë udhëheqjes dyvjeçare të Ministrisë së Jashtme nga Behgjet Pacolli, Kosova është njohur vetëm nga dy shtete. Ndërkaq, mbi 10 shtete është thënë se e kanë revokuar njohjen.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Grenelli për AP-në: SHBA-ja do që Kosova e Serbia të fokusohen në ekonomi dhe vende të reja pune

Grenelli për AP-në: SHBA-ja do që Kosova e Serbia të fokusohen në ekonomi dhe vende të reja pune

Deputeti Avdyli jep shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet

Deputeti Avdyli jep shenja se koalicioni VV-LDK do të arrihet

Pajtohen për të qeverisur bashkë, marrëveshja LVV – LDK nënshkruhet më së largu deri nesër

Pajtohen për të qeverisur bashkë, marrëveshja LVV – LDK nënshkruhet më së largu deri nesër

Serbi tenton të hyjë në Kosovë me patentë të falsifikuar

Serbi tenton të hyjë në Kosovë me patentë të falsifikuar

Ismaili: Glauk Konjufca duhet të shkarkohet sa më parë

Ismaili: Glauk Konjufca duhet të shkarkohet sa më parë

Mbyllen shkollat në Hong Kong, shtohen masat kundër virusit në Kinë

Mbyllen shkollat në Hong Kong, shtohen masat kundër virusit në Kinë

Godfrey: Ne po investojmë shumë energji politike në marrëveshjen Kosovë-Serbi

Godfrey: Ne po investojmë shumë energji politike në marrëveshjen Kosovë-Serbi

Qeveria Amerikane, Programi ICITAP, i dhuroi SHKK’së, paisje të ndryshme për mbështetjen e ndërtimit të kapaciteteve të Njesisë së Inteligjencës

Qeveria Amerikane, Programi ICITAP, i dhuroi SHKK’së, paisje të ndryshme për mbështetjen e ndërtimit të kapaciteteve të Njesisë së Inteligjencës

Në Meksikë  trajnimi për t’i stërvitur fëmijët që të përdorin armë, imazhet shqetësuese

Në Meksikë trajnimi për t’i stërvitur fëmijët që të përdorin armë, imazhet shqetësuese

Vogel: Grenell i la në hije Merkelin e BE-në me marrëveshjen ajrore Prishtinë-Beograd

Vogel: Grenell i la në hije Merkelin e BE-në me marrëveshjen ajrore Prishtinë-Beograd

Molliqaj: Marrëveshja LVV – LDK, do të njihet si koalicion i rançit të Prapashticës

Molliqaj: Marrëveshja LVV – LDK, do të njihet si koalicion i rançit të Prapashticës

Marrëveshja e Prespës do të dominojë fushatën elektorale në Maqedoninë e V.

Marrëveshja e Prespës do të dominojë fushatën elektorale në Maqedoninë e V.

I pari i LDK’së, ka ngushëlluar  popullin turk për viktimat nga tërmeti

I pari i LDK’së, ka ngushëlluar popullin turk për viktimat nga tërmeti

Labi mban premtimin, grumbullon 200 mijë euro për shërimin e Ardit Gashit dhe 160 mijë euro për Shpëtim Krasniqin

Labi mban premtimin, grumbullon 200 mijë euro për shërimin e Ardit Gashit dhe 160 mijë euro për Shpëtim Krasniqin

Me Virus kinez ‘Coronavirus’, nuk ka të prekur nga Kosova

Me Virus kinez ‘Coronavirus’, nuk ka të prekur nga Kosova

Kjo është Rita Ora, me bluzë transparente dhe atraktive

Kjo është Rita Ora, me bluzë transparente dhe atraktive