Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

27.05.2019 22:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj: Çështja e kufirit me Malin e Zi është ende në proces

Kryeministri Ramush Haradinaj ka siguruar pejanët që çështja e kufirit me Malin e Zi do të zgjidhet në mënyrën më të mirë.

Haradinaj gjatë tubimit në shënimin e themelimit të AAK-së në Pejë, ka thënë se kufiri në Çakorr e në Kullë do të jetë me marrëveshje me shtetin fqinj.

Kryu i ekzekutivit ka theksuar se “zot shtëpie në Kosovë është populli i Kosovës” pavarësisht se sic thotë ai i respektojnë dhe kujdesen për të gjithë popujt e tjerë.

“Çështja e kufirit me Malin e Zi është çështje në proces ne dëshirojmë sa më  mirë me u marrë vesh me fqinj tonë. Dëshirojmë që kufiri në Çakorr dhe Kullë me kanë në respektim të ndërsjellët, se jemi dy fqinj dhe duhet me qenë kështu. Besoj që mënyrën më të mirë dhe miqësinë më të mirë kemi me zgjedh bashkë me fqinj tonë.

Ne kemi ende tema të hapura me Serbinë e kemi kojshi, ne nuk mërzitemi dhe nuk na vjen keq që na me u kujdes për të gjithë që jetojnë në Kosovë por zot shtëpie në Kosovë është populli i Kosovës, shtete tjera fqinj munden me bo marrëdhënie me neve por u kryer me u vendos se e kujt është Kosova , është e popullit të Kosovës, kjo është kryer në 99”, ka thënë Haradinaj.

Së bashku me Haradinajn në këtë tubim ishte edhe ministri i Mbrojtjes, Rrustem Berisha, zv/ministra e deputetë të AAK-së.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Vendet e vogla mund të bëjnë gjëra të mëdha”, Izraeli poston videomesazhin emocionues për Shqipërinë

“Vendet e vogla mund të bëjnë gjëra të mëdha”, Izraeli poston videomesazhin emocionues për Shqipërinë

Zgjedhjet në Britani: Exit Poll – Partia e Boris Johnson merr shumicën

Zgjedhjet në Britani: Exit Poll – Partia e Boris Johnson merr shumicën

Kosnett thotë se çështja e ndarjes së Kosovës tashmë është histori

Kosnett thotë se çështja e ndarjes së Kosovës tashmë është histori

Erdogan e kritikon Izraelin, thotë se Turqia është “zëri i vetëm” që qëndron në krah të palestinezëve

Erdogan e kritikon Izraelin, thotë se Turqia është “zëri i vetëm” që qëndron në krah të palestinezëve

Muja: Pezullimi i Ligjit të Pagave i qëllimshëm, duan të nxisin probleme sociale

Muja: Pezullimi i Ligjit të Pagave i qëllimshëm, duan të nxisin probleme sociale

​Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat

​Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat

Gratë më të fuqishme në botë për 2019, e para Merkeli

Gratë më të fuqishme në botë për 2019, e para Merkeli

Enver Hasani: VV dy herë provon të bëjë qeverinë, nëse nuk bëhet shkohet në zgjedhje të reja

Enver Hasani: VV dy herë provon të bëjë qeverinë, nëse nuk bëhet shkohet në zgjedhje të reja

Kurti tregon si u bllokuan me Isa Mustafën për zgjedhje të ministrive

Kurti tregon si u bllokuan me Isa Mustafën për zgjedhje të ministrive

Blakaj: Për krime të kryera në Kosovë, Serbia ka dënuar vetëm 17 policë apo ushtarë të nivelit të ulët komandues

Blakaj: Për krime të kryera në Kosovë, Serbia ka dënuar vetëm 17 policë apo ushtarë të nivelit të ulët komandues

LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt