Haradinaj bëri homazhe te pllaka përkujtimore për viktimat e familjes Berisha

26.03.2019 16:10
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj bëri homazhe te pllaka përkujtimore për viktimat e familjes Berisha

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Enver Hoxhaj dhe kryetari i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe te pllaka përkujtimore për viktimat e familjes Berisha në qytetin e Suharekës dhe ka vizituar vendin ku është kryer masakra ndaj familjes Berisha në mars të vitit 1999.

Më këtë rast, kryeministri Haradinaj gjatë vizitës në vendin ku është kryer masakra ka takuar të mbijetuarit e kësaj masakre, Shyhrete Berisha, Vjollcë Berisha dhe Gramos Berisha, të cilëve u ka shprehur ngushëllimet më të sinqerta në emër të tij dhe të Qeverisë, duke thënë se Qeveria e vendit do të jetë pranë tyre.


Kryeministri Haradinaj gjatë ditës së sotme ka bërë homazhe dhe ka marrë pjesë në tubimet përkujtimore në Krushë të Madhe dhe në Krushë të Vogël./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dhjetëra pseudo çlirimtarë na kushtuan më shtrenjtë, se sa  t’i kishim paguar 100.000 legjionarë

Dhjetëra pseudo çlirimtarë na kushtuan më shtrenjtë, se sa t’i kishim paguar 100.000 legjionarë

Afër dështimit sistemi i drejtësisë në mbrojtjen e fëmijëve

Afër dështimit sistemi i drejtësisë në mbrojtjen e fëmijëve

E thotë shefi i GP të Vetëvendiosjes, se s’ka dallime në koalicion për reciprocitetin

E thotë shefi i GP të Vetëvendiosjes, se s’ka dallime në koalicion për reciprocitetin

Faik Zogaj thotë se nuk do t’i përgjigjet ftesës së Gjykatës Speciale

Faik Zogaj thotë se nuk do t’i përgjigjet ftesës së Gjykatës Speciale

I zgjatet mandati edhe për 6 muaj si shefe e BE-së në Kosovë

I zgjatet mandati edhe për 6 muaj si shefe e BE-së në Kosovë

Të premten mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

Të premten mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Metës

‘Gënjeshtrat’ të akterëve politik, e detyrojnë dikur asambleistën e LDK’së dhe AAK’së, të tërhiqet nga politika!

‘Gënjeshtrat’ të akterëve politik, e detyrojnë dikur asambleistën e LDK’së dhe AAK’së, të tërhiqet nga politika!

Kryetari i Forumit Ekonomik Mbarë-Shqiptar, Fejzi: Mbështesim vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë dhe largimin e taksës 100%

Kryetari i Forumit Ekonomik Mbarë-Shqiptar, Fejzi: Mbështesim vendosjen e reciprocitetit ndaj Serbisë dhe largimin e taksës 100%

Anëtarët e Komisionit për shëndetësi zotohen për bashkëpunim: Sëmundja s’ka librezë partiake

Anëtarët e Komisionit për shëndetësi zotohen për bashkëpunim: Sëmundja s’ka librezë partiake

Vizita e parë e ministrit Veliu në Policinë e Kosovës, takohet me drejtorin e Përgjithshëm Qalaj

Vizita e parë e ministrit Veliu në Policinë e Kosovës, takohet me drejtorin e Përgjithshëm Qalaj

Chitetsu Watanabe, ka vdekur në Japoni në moshën 112-vjeçare

Chitetsu Watanabe, ka vdekur në Japoni në moshën 112-vjeçare

Nga Uashingtoni, Presidenti i Kosovës ka kritikuar BE’në

Nga Uashingtoni, Presidenti i Kosovës ka kritikuar BE’në

Bahrein, miliona karkaleca pushtuan rrugët dhe shoferët që ishin brenda u habitën

Bahrein, miliona karkaleca pushtuan rrugët dhe shoferët që ishin brenda u habitën

Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

Ministria e Jashtme të Japonisë ka bërë të ditur se testet kanë dalë pozitive për coronavirusin tek dy serbë

Pas largimit të Britanisë së Madhe, si do ta plotësoj Bashkimi Evropian boshllëkun që ka lënë në buxhet?

Pas largimit të Britanisë së Madhe, si do ta plotësoj Bashkimi Evropian boshllëkun që ka lënë në buxhet?

Quni ne takim me  ambasadorin Minxhozi, theksoi nevojën e thellimit të mëtejmë të bashkëpunimit dhe marrëdhënieve vëllazërore mes dy shteteve

Quni ne takim me ambasadorin Minxhozi, theksoi nevojën e thellimit të mëtejmë të bashkëpunimit dhe marrëdhënieve vëllazërore mes dy shteteve