Haradinaj arrin në Durrës: Kosova nuk kursen asgjë, do të jemi bashkë

29.11.2019 13:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haradinaj arrin në Durrës: Kosova nuk kursen asgjë, do të jemi bashkë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, arritur në Durrës bashkë me një pjesë të kabinetit të tij.

Ai në zonën e prekur nga tërmeti është pritur nga Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta.

“Jemi këtu për t’u dhënë përkrahje të mëtejme për përballimin e gjendjes. Bashkëndjejmë me viktimat dhe vështirësitë që ka Shqipëria. Do të vazhdojmë të jemi bashkë”, ka thënë Haradinaj, njofton Klan Kosova.

“Kosova ka të gjithë mekanizmat në dispozicion, kuptohet, koordinimi është i nevojshëm. Kosova nuk kursen asgjë, do të jemi bashkë”.

Haradinaj ka thënë se një numër i shqiptarëve të Shqipërisë janë strehuar në Kosovë.

“Kemi një numër të caktuar. Një pjesë e tyre janë në familje private dhe hotele dhe kemi një kamp ushtarak që e kemi hap për strehim. Janë 500 të strehuar aty. Është një ish kamp i forcave gjermane”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

​154 policë me Covid-19, 76 raste aktive dhe një i vdekur

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Merkel shprehet skeptike për planin e rimëkëmbjes

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Macron: Projekti ynë europian është në pikëpyetje

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Ministria e Infrastrukturës njofton se rifillon puna në njësitë e patentë shoferëve

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Kur pritet t’u mundësohet qytetarëve tërheqja e parave nga Trusti?

Aksident trafiku në Skënderaj, lëndohen 2 persona

Aksident trafiku në Skënderaj, lëndohen 2 persona

Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Vushtrri – Aksident trafiku me lëndime

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Sulmojnë dy zyrtarë policorë, arrestohen 5 persona në Prizren

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Viti – Aksident trafiku me lëndime

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

Hakohen llogaritë në Twitter të B. Gates, Obama dhe Elon Musk, shesin bitcoin, FBI nis hetimin

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

BE-ja mblidhet për të diskutuar planin e rimëkëmbjes ekonomike

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Pacientët me kancer: Shanse të njëjta nga kapja e virusit, por rrezik më të madh nga sëmundja

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve

Bëhet thirrje për respektim të Ligjit për Mbrojtjen e Fëmijëve

Mbi 74 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në ShBA

Mbi 74 mijë të infektuar gjatë 24 orëve të fundit në ShBA

OKB bën apel rekord për fonde kundër koronavirusit

OKB bën apel rekord për fonde kundër koronavirusit

Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës

Vuçiq e pyet Hotin a di serbisht, shikoni si përgjigjet Kryeministri i Kosovës