Hap i madh për adhuruesit e dronëve (VIDEO)

04.10.2016 16:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hap i madh për adhuruesit e dronëve (VIDEO)

Praktikimi i lojërave dhe xhirimeve me dronë, më nuk ka të ndalur.

Njohësit teknologjik kanë sjell detaje të tjera rreth asaj se cfarë do të ndodhë më këto mjete elektronike fluturimi, njofton Klan Kosova.

Patjetër që kësaj radhe do të organizohet garë dronësh, e që për një gjë të tillë, transmetuesit sportiv tashmë kanë arritur marrëveshje me njëra-tjetrën.

Është rrjeti teknologjik Drone Racing League, e cila ka finalizuar një investim masiv, me vlerën më masive deri më sot prej 12 milion dollarësh.

Ajo cfarë është mëse e pabesueshme, del të jetë që përdorimi i një droni, mund të ju bëjë pjesë e garës, për të përjetuar një eksperiencë të tërë. Ndonëse dronët fluturojnë, pronari do të mbajë kontaktet më të për të parë gjërat mbresëlënëse dhe çdo gjë që ndodhë gjatë garës së zhvilluar, njofton Klan Kosova.

Fillimisht në këtë vjeshtë, do të zhvillohen 5 gara në Amerikën e Veriut duke vazhduar pastaj me garat e tjera që do të mbahen në Londër dhe Gjermani, vitin e ardhshëm.

DRL synon të kombinojë live- ngjarje, për të tërhjekur sportin digjital dhe lojërat elektronike.

Vetëm 223 mijë njerëz deri më sot kanë shikuar një garë të fundit të telekomanduar.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Barcelona 4-2 Sevilla, notat e lojtarëve

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Ka mbështjellë kokën me këtë shami me dy veprime, dhe kur ta shihni arsyen do të kënaqeni! Si nuk e kemi ditur këtë më herët?!

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Inter-Milan: Formacionet e mundshme, Spalletti i beson Politanos

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Lëshimi me kostum nga mali i thepisur që njihet si ‘atraksioni fatal’ (Video)

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Huddersfield 0-1 Liverpool: Notat e Shaqirit, Hadergjonajt dhe të tjerëve

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

Nëse zgjoheni natën, shikoni orën dhe kuptoni nga çfarë problemesh vuani

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

PSG merr fitoren e dhjetë radhazi në Ligue 1, mposht thellë Amiensin

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

Majmuni mban lart të voglin, njëjtë sikur në skenën e famshme nga filmi i animuar (Foto)

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

TransMogul në radarin e investitorëve Evropianë, bëhet pjesë e akseleratorit Uplift

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Man City shkatërron Burnley, vazhdon si lider në Ligën Premier  

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Përse lëndimet gjatë ditës shërohen më shpejt se ato gjatë natës

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Gjeti gjysmën e qypit 2,000 vjeçar, pas dy javësh e kompletoi edhe me pjesën tjetër (Foto)

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

Ballkani i kthehet fitoreve, e mund Flamurtarin

City – Burnley, formacionet zyrtare

City – Burnley, formacionet zyrtare

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Fortnite në iOS gjeneron 300 milionë dollarë të ardhura

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje

Mos pini pije me akull nëpër lokale, shkakton këtë sëmundje