Handikos ndan mirënjohje për ABC Design dhe klubin Rotarian

18.12.2018 15:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Handikos ndan mirënjohje për ABC Design dhe klubin Rotarian

Shoqata “Handikos” mbajti mledhjën e fundvitit në sallën e konferencave “n’Bodrum”, Fatmir Shurdhani menaxher i kësaj shoqate e cilësoi këtë vit si një vit të suksesshem, por duke mos i harruar edhe vështiresitë dhe rastet konkrete të cilat diskutuan.

Prezent ishin edhe pjesëtarë të tjerë të kësaj organizate, poashtu edhe njesia për komunitet nga Policia e Kosovës, ku sipas Bajram Hasanit janë gjithëmonë në gadishmëri për t’i ndihmuar komunitetit e shoqatave për siguri dhe mbrojtje.

Gjatë këtij takimi u shpërndanë edhe dy mirënjohje, për pronarin e “ABC Design” Fadil Rrahmani, i cili ka qenë dhe është mbështetes i oganizatës, ku ka edhe dy te punësuar me aftësi të kufizuara, mirënjohje pati edhe për Muhamet Halilin nga klubi Rotarian “Gjilani”.

Poashtu kjo shoqatë vlerson që edhe gjate vitit 2019 duhët të  përkrahët financiarisht nga Komuna e Gjilanit dhe donatortë tjerë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

​Trump i shkruan presidentit të Kosovës, paralajmëron marrëveshje historike mes Thaçit dhe Vuçiqit

Handikos ndan mirënjohje për ABC Design dhe klubin Rotarian

Handikos ndan mirënjohje për ABC Design dhe klubin Rotarian

Sullivan në Shkup: Rusia dëshiron të rrënojë Marrëveshjen për emrin

Sullivan në Shkup: Rusia dëshiron të rrënojë Marrëveshjen për emrin

Veseli: Vlerat e grave udhëheqëse të institucioneve model për shoqërinë

Veseli: Vlerat e grave udhëheqëse të institucioneve model për shoqërinë

Haradinaj në Ditën e Emigrantëve: Kosova është atdhe dhe shëpi e ngrohtë për të gjithë

Haradinaj në Ditën e Emigrantëve: Kosova është atdhe dhe shëpi e ngrohtë për të gjithë

Vuçiq me kërkesë interesante, kërkon që OKB-ja të përfshihet në dialog

Vuçiq me kërkesë interesante, kërkon që OKB-ja të përfshihet në dialog

Gazeta serbe zbulon kushtet që ia ka ofruar Ramush Haradinaj Serbisë për marrëveshje

Gazeta serbe zbulon kushtet që ia ka ofruar Ramush Haradinaj Serbisë për marrëveshje

O’Connell: Po turpërohem sa pak zyrtarë të lartë po dënohen për korrupsion

O’Connell: Po turpërohem sa pak zyrtarë të lartë po dënohen për korrupsion

Mogherini kërkon nga Haradinaj që “me gjithë peshën e tij” ta mbështesë Thaçin

Mogherini kërkon nga Haradinaj që “me gjithë peshën e tij” ta mbështesë Thaçin

BE-ja, Haradinajt: Thaçi udhëheq me dialogun

BE-ja, Haradinajt: Thaçi udhëheq me dialogun

Komuna e Prishtinës nis shpërndarjen e drunjve për familjet me asistencë sociale

Komuna e Prishtinës nis shpërndarjen e drunjve për familjet me asistencë sociale

MI: Rruga Kaçanik – Hani i Elezit vazhdon të jetë e mbyllur pjesërisht

MI: Rruga Kaçanik – Hani i Elezit vazhdon të jetë e mbyllur pjesërisht

Ministria e Arsimit zotohet se vitin e ardhshëm do të nisë mësimi tërëditor

Ministria e Arsimit zotohet se vitin e ardhshëm do të nisë mësimi tërëditor

Klinikat e Kirurgjisë nuk ofrojnë as sot shërbime, vazhdojnë grevën

Klinikat e Kirurgjisë nuk ofrojnë as sot shërbime, vazhdojnë grevën

Pas përballjes në New York, Thaçi e Vuçiq takohen me Mogherinin

Pas përballjes në New York, Thaçi e Vuçiq takohen me Mogherinin

Tahiri: Delegacioni shtetëror për dialog s’ka legjitimitet të mjaftueshëm

Tahiri: Delegacioni shtetëror për dialog s’ka legjitimitet të mjaftueshëm