Hamza, kryetar i PDK-së në Mitrovicë

28.04.2019 17:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hamza, kryetar i PDK-së në Mitrovicë

Ministri i Financave, Bedri Hamza, është zgjedhur kryetar i PDK-së në degën e Mitrovicës.

Sipas një njoftimi nga PDK-ja, 210 delegatët e kuvendit zgjedhor në Mitrovicë kanë zgjedhur edhe Këshillin Drejtues prej 71 anëtarëve dhe 21 delegatë për Konventën Qendrore.

Në Kuvend zgjedhor foli shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Memli Krasniqi që tha se procesi po e rikonfirmon fuqinë e PDK-së.

“Dekada e Re është platformë e cila i siguron qytetarëve të vendit me besim, zhvillim dhe integrim, hapësirë të gjithë qytetarëve, në veçanti rinisë dhe grave, duke e bërë këtë proces të jashtëzakonshëm, ashtu siç i ka hije PDK-së dhe vizionit të përqafuar nga qytetarët e vendit”, ka thënë Krasniqi duke shtuar se “zgjedhjet e brendshme riafirmuan potencialin politik e krijues të PDK-së, si parti e së tashmes dhe të ardhmes”.

Ndërsa në fjalën e saj, ministrja Dhurata Hoxha vlerësoi se “Mitrovica merr vëmendjen më të madhe se zgjedhjet në degët tjera në vend, duke qenë degë e liderit tonë, Kadri Veseli dhe udhëheqësve të dëshmuar në nivel nacional”. “Këto zgjedhje, janë shtytje e re për organizim edhe më të mirë, gjithëpërfshirje dhe vlera me besim, zhvillim dhe integrim”, ka thënë ajo.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hamza, kryetar i PDK-së në Mitrovicë

Hamza, kryetar i PDK-së në Mitrovicë

Gazeta gjermane: Serbia më anti-perëndimorja, s’e meriton BE-në

Gazeta gjermane: Serbia më anti-perëndimorja, s’e meriton BE-në

A do t’i kërkohet Kosovës heqja e taksës ndaj Serbisë në Samitin e Berlinit?

A do t’i kërkohet Kosovës heqja e taksës ndaj Serbisë në Samitin e Berlinit?

Ambienti i pastër, kusht për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Ambienti i pastër, kusht për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Vrasësi me pagesë që ekzekutoi 492 persona, synonte 500

Vrasësi me pagesë që ekzekutoi 492 persona, synonte 500

“Ata ma morën djalin nga dora”- Al Jazeera shkruan për masakrën e Mejës

“Ata ma morën djalin nga dora”- Al Jazeera shkruan për masakrën e Mejës

Deputeti gjerman thotë se tema e ndryshimit të kufijve duhet të refuzohet fuqishëm

Deputeti gjerman thotë se tema e ndryshimit të kufijve duhet të refuzohet fuqishëm

“Agjentët” vullnetarë të NATO-s në luftën e Kosovës

“Agjentët” vullnetarë të NATO-s në luftën e Kosovës

Thaçi: Në Berlin synohet zgjidhja Kosovë-Serbi duke marrë shembull Maqedoninë dhe Greqinë

Thaçi: Në Berlin synohet zgjidhja Kosovë-Serbi duke marrë shembull Maqedoninë dhe Greqinë

Messi shpall Barçën kampion

Messi shpall Barçën kampion

27 vjeçarja që mbyti foshnjën në Prizren, një vit më parë e kishte vrarë edhe një tjetër fëmijë të saj

27 vjeçarja që mbyti foshnjën në Prizren, një vit më parë e kishte vrarë edhe një tjetër fëmijë të saj

Ymeri: Paga minimale duhet të rritet menjëherë

Ymeri: Paga minimale duhet të rritet menjëherë

Kosova pa kapacitete për rehabilitimin e të kthyerve nga Siria

Kosova pa kapacitete për rehabilitimin e të kthyerve nga Siria

Vasfije Krasniqi do të dëshmojë para Komitetit amerikan – publikohet dokumenti

Vasfije Krasniqi do të dëshmojë para Komitetit amerikan – publikohet dokumenti

Përmbyllet Programi i Shkëmbimit të Nxënësve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Përmbyllet Programi i Shkëmbimit të Nxënësve mes Kosovës dhe Shqipërisë

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”

Rusia bisedon me NATO-n për “bashkëveprimet ushtarake”