Hamza i ofroj përkrahje të fuqishme ATK-së dhe drejtorit Murtezaj për realizimin e objektivave

15.03.2019 15:19
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hamza i ofroj përkrahje të fuqishme ATK-së dhe drejtorit Murtezaj për realizimin e objektivave

Drejtori i Përgjithshëm i Administratës Tatimore të Kosovës Ilir Murtezaj, ka pritur sot në takim Ministrin e Financave Bedri Hamza, me të cilin ka folur rreth aktiviteteve të cilat pritet të zhvillohen në  ATK.

Drejtori i ATK-së, fillimisht ka njoftuar ministrin Hamza për prioritet e administratës tatimore për këtë vit, si dhe aktivitet e tjera të cilat tani janë të vendosura edhe në Planin e Punës për vitin 2019.  Ndër të tjera, gjatë takimit me ministrin, drejtori Murtezaj tha se këtë vit do të punojmë shumë në automatizimin e shërbimeve për tatimpaguesit në rimbursimin e TVSH-së, kontrolleve dhe mbledhjes së detyrueshme,  me qëllimin e vetëm të krijimit të lehtësirave për përmbushjen e deklarimeve tatimore, si dhe rritjes së transparencës ndaj tatimpaguesve, transmeton Infosot.

E nga ana tjetër, Ministri i Financave përgëzoj drejtorin për pozitën e re, duke potencuar se mbështetja e tij do të jetë e fuqishme, në të gjitha kërkesat që lidhen me arritjen e objektivave të ATK-së. Po ashtu, ministri Hamza vlerësoj lartë rolin e ATK-së, duke theksuar se suksesi i ATK-së është sukses i shtetit të Kosovës.

ATK, do të punoj me përkushtim të plotë dhe profesionalizëm, që të arrij suksesshëm mbledhjen e  të hyrave të pritshme qeveritare, në mënyrë që të sigurohet stabilitet financiar për vendin. Fokusi ynë mbetet rritja e nivelit të përmbushjes vullnetare të tatimpaguesve sipas Legjislacionit Tatimor të Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hamza i ofroj përkrahje të fuqishme ATK-së dhe drejtorit Murtezaj për realizimin e objektivave

Hamza i ofroj përkrahje të fuqishme ATK-së dhe drejtorit Murtezaj për realizimin e objektivave

Shkup: Dënohen me 211 vjet burgim të akuzuarit për dhunën në Kuvend

Shkup: Dënohen me 211 vjet burgim të akuzuarit për dhunën në Kuvend

Pesë vjet burg për personin që pranoi se ka ndihmuar grabitësin në Istog, ku u vra polici Izet Demaj

Pesë vjet burg për personin që pranoi se ka ndihmuar grabitësin në Istog, ku u vra polici Izet Demaj

U kërkohet mediave të heqin videot e sulmit në Zelandë të Re

U kërkohet mediave të heqin videot e sulmit në Zelandë të Re

Filloi puna në zgjerimin e Dollc-Gjakovës

Filloi puna në zgjerimin e Dollc-Gjakovës

MPJ : Nuk ka kosovarë të prekur nga sulmi terrorist në Zelandë të Re

MPJ : Nuk ka kosovarë të prekur nga sulmi terrorist në Zelandë të Re

Merkel: Jam e pikëlluar tek vritën njerëz që në mënyrë paqësore po faleshin në xhami

Merkel: Jam e pikëlluar tek vritën njerëz që në mënyrë paqësore po faleshin në xhami

Veseli për marrëdhëniet Kosovë-Japoni: Miqësia e vërtetë nuk njeh distanca gjeografike

Veseli për marrëdhëniet Kosovë-Japoni: Miqësia e vërtetë nuk njeh distanca gjeografike

FIFA dënon edhe Man Cityn, s’ka transferime për dy afate

FIFA dënon edhe Man Cityn, s’ka transferime për dy afate

Gjuriq: Pas vrasjes së Ivanoviqit qëndrojnë Thaçi e Veseli

Gjuriq: Pas vrasjes së Ivanoviqit qëndrojnë Thaçi e Veseli

MPJ: Nuk ka kosovarë të vdekur në Australi

MPJ: Nuk ka kosovarë të vdekur në Australi

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga sulmi në Zelandë të Re

Shkon në 49 numri i të vdekurve nga sulmi në Zelandë të Re

Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

Sot tërhiqet shorti për fazën çerekfinale dhe gjysmëfinale në L.K

Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Emrat e carëve serbë në armët e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re?

Baraliu: Nuk mund të ketë zgjedhje të reja pa funksionalizimin e KQZ-së

Baraliu: Nuk mund të ketë zgjedhje të reja pa funksionalizimin e KQZ-së

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.

Publikohen pamjet e plota të xhirimeve nga kamera në kokën e sulmuesit në xhaminë në Zelandën e Re.