Hamburgu humbet sfidën e mbijetesës

21.03.2015 10:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hamburgu humbet sfidën e mbijetesës

Tre pikë të rëndësishme për Hertën që tashmë ngjit shkallët në renditje duke u pozicionuar në vendin e 13-të..

Hertha e Berlinit arriti një fitore të rëndësishme për ambiciet e mbijetesës pasi mundi 1-0 Hamburgun në “Imtech Arena” falë një goli të realizuar në fund nga Langkamp.

Në një përballje të drejtpërdrejtë për qëndrimin dy skuadrat zhvilluan një takim shumë të kujdesshëm mes tyre, i cili mund të kishte patur një tjetër rrjedhë nëse nuk do të kishte qenë për golin e anulluar të Olicit në minutën e 13-të.  Epërsia e minutave të parë në lojë nga vendasit, u balancua me kalimin e minutave edhe pse rastet e pastra për shënim munguan për berlinezët. Mundësinë më të mirë për të kaluar përpara miqtë e patën në të 64-trën me Kalou por goditja e këtij të fundit ishte shumë qëndore.

Në të 75-tën ishte Adler që shpëtoi Hamburgun nga pësimi i golit duke pritur goditjen e Haraguchit, megjithatë portieri vendasit nuk mund të bënte asgjë në të 84-trën kur Lagnkamp  i dha fitoren të tijve. Tre pikë të rëndësishme për Hertën që tashmë ngjit shkallët në renditje duke u pozicionuar në vendin e 13-të me 29 pikë, ndërsa Hamburgu gjendet i 15-ti me 25 pikë. /supersport.al/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

FA Cup, kalojnë Man.City e Man Utd/ Napoli frenon Juven

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Përplaset helikopteri, vdes legjenda e basketbollit Kobe Bryant

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kupa “Nëna Terezë” bashkon skuadrat nga Kosova dhe Shqipëria

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Kualifikohet Chelsea, Tottenhami ndeshje shtesë me Southamptonin

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Gol nga mesfusha/ E pabesueshme çfarë ka bërë shoku i Gjimshitit

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Spinnazzola vishet zikaltër, priten edhe tre të tjere

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Kupa e Ligës/PSG eliminon lehtësisht Reims, në finale e pret Lyoni

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Burnley “turpëron” “Djajtë e Kuq”, zgjohen Leicesteri dhe Tottenhami

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Video/ Tenisti “neverit” me veprimin e tij, i kërkon shpërndarëses së topave t’i qërojë bananen

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Zyrtare/Chicharito Hernandez te Los Angeles Galaxy, më i paguari në MLS

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

Momentet më pikante të Superligës në foto

Momentet më pikante të Superligës në foto

Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”