Hakimi huazohet për dy vjet te Dortmundi

11.07.2018 21:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hakimi huazohet për dy vjet te Dortmundi

Borussia Dortmundi e ka kompletuar transferimin e Achraf Hakimit nga Real Madridi në formë huazimi dyvjeçar.

Mbrojtësi i krahut ishte pjesë e Marokut në Kampionatin Botëror dhe ishte startues në të gjitha ndeshjet grupore, aq sa edhe luajti kombëtarja e tij.

19-vjeçari rrjedh nga Akademia e të rinjve të Realit, ndërsa në edicionin e kaluar regjistroi nëntë paraqitje në La Liga nën drejtimin e Zinedine Zidane.

Momenti i nënshkrimit (Twitter/BVB Buzz)

“Achraf Hakimi është një mbrojtës krahu i ri, shumë dinamik që ka luajtur në nivel shumë të lartë te Real Madridi dhe ekipi kombëtar i Marokut”, ka thënë drejtori sportiv i BVB, Michael Zorc.

Krahas ndeshjeve në kampionatin spanjoll, në edicionin e kaluar, futbollisti i ri zhvilloi pesë ndeshje në Kupën e Mbretit dhe dy në Ligën e Kampionëve.

Ai do t’i bashkohet skuadrës së Dortmundit gjatë stërvitjeve parasezonale në SHBA që do të zhvillohen ndërmjet 18 dhe 26 korrikut.

Pritet të shihet se si do ta zhvillojë lojën e tij Hakimi në kampionatin gjerman. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak

Apple, Youtube, Facebook dhe Spotify mbyllin kanalet e Alex Jones

Apple, Youtube, Facebook dhe Spotify mbyllin kanalet e Alex Jones

Gjashtë klube shfaqin interesim për Kovacicin

Gjashtë klube shfaqin interesim për Kovacicin

Balenat 40 tonëshe dhurojnë “spektakël”, dalin nga uji para anijes me plotë turistë (Foto)

Balenat 40 tonëshe dhurojnë “spektakël”, dalin nga uji para anijes me plotë turistë (Foto)

Shkencëtarët: Birra është e mirë për shëndetin kur konsumohet në sasi të kufizuar

Shkencëtarët: Birra është e mirë për shëndetin kur konsumohet në sasi të kufizuar

Clyne i gatshëm për Liverpoolin

Clyne i gatshëm për Liverpoolin