Hakerët rusë vazhdojnë të ndërhyjnë në zgjedhjet në SHBA

29.09.2016 10:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hakerët rusë vazhdojnë të ndërhyjnë në zgjedhjet në SHBA

Ai tha se FBI po vëzhgon nga afër hakerët rusë, që mund të tentojnë të prishin zgjedhjet në SHBA.

FBI, në muajin gusht, ka paralajmëruar 50 shtete të SHBA-së që të forcojnë sigurinë zgjedhore, pasi hakerët kanë sulmuar databaza online në Illinois dhe Arizonë.

“Natyrisht, jemi duke bërë punë shumë të madhe, përmes hetuesve të inteligjencës, për të kuptuar se çfarë duan rusët me zgjedhjet tona”, tha Comey para Kongresit.

Zgjedhjet presidenciale në SHBA mbahen më 8 nëntor.

Disa vëzhgues thonë se presidenti rus, Vladimir Putin, do fitoren e kandidatit republikan, Donald Trump, përballë demokrates Hillary Clinton.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Imazhet e publikuara tregojnë një Nokia 5.1 Plus të re

Imazhet e publikuara tregojnë një Nokia 5.1 Plus të re

Cardi B lajmëron lindjen e vajzës, me foto nudo

Cardi B lajmëron lindjen e vajzës, me foto nudo

Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

Dueli Botërorit, emisioni i 27-të

Gjithçka për operacionet në hundë, flet doktori Zgjim Limani

Gjithçka për operacionet në hundë, flet doktori Zgjim Limani

Të izoluar prej 55 mijë vitesh, tani rrezikojnë zhdukjen (Foto)

Të izoluar prej 55 mijë vitesh, tani rrezikojnë zhdukjen (Foto)

Shokon Majlinda Zeka: Majk nuk kujdeset për djalin

Shokon Majlinda Zeka: Majk nuk kujdeset për djalin

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia, Perisic me vlerësimin më të lartë

Notat e lojtarëve: Kroacia 2-1 Anglia, Perisic me vlerësimin më të lartë

Telefoni blockchain i HTC ekziston

Telefoni blockchain i HTC ekziston

Dalic: Desha të bëj zëvendësime, por askush nuk donte ta lëshojë fushën

Dalic: Desha të bëj zëvendësime, por askush nuk donte ta lëshojë fushën

Xhirim i paparë: Si përhapet kanceri në organizëm (Video)

Xhirim i paparë: Si përhapet kanceri në organizëm (Video)

Elvana e dashuruar pas baletit! Ja çfarë bën!

Elvana e dashuruar pas baletit! Ja çfarë bën!

Southgate: Zhveshtorja e Anglisë është një vend i vështirë për të qëndruar

Southgate: Zhveshtorja e Anglisë është një vend i vështirë për të qëndruar

Shtohen rregullat strikte për domainet e kompanive në Shqipëri

Shtohen rregullat strikte për domainet e kompanive në Shqipëri

Imazhe që tregojnë si i kalojnë ditët e nxehta të verës fëmijët e pasanikëve (Foto)

Imazhe që tregojnë si i kalojnë ditët e nxehta të verës fëmijët e pasanikëve (Foto)

Anxhela Martini më seksi se kurrë, ekspozon këmbët!

Anxhela Martini më seksi se kurrë, ekspozon këmbët!

“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”

“Daçiq po mendon t’ia japë notat e tërheqjes së njohjeve Pacollit”