Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

13.08.2019 18:12
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka deklaruar edhe sot se koalicioni qeverisës në Gjilan mund të ndryshojë, ndërkohë që përfaqësues nga Nisma Socialdemokrate, dega në Gjilan. kanë thënë se janë të gatshëm të marrin përgjegjësi që përmes qeverisjes t’i shërbejnë qytetarëve.
Enver Hajrullahu, anëtar i Kuvendit Komunal të Gjilanit nga radhët e Nisma-s Socialdemokrate, ka thënë për Portalin 2LONLINE, se ky subjekt politik është i gatshëm për marrjen e përgjegjësive të reja nëse iu vije ndonjë ofertë konkrete.

Ai tha se është në dijeni me deklaratat më të fundit, të të parit të komunës, Lutfi Hazirit, por se ka pranuar që akoma nuk ka bisedime konkrete sa i përket Nisma-s Socialdemokrate dhe Hazirit, që njëherësh është edhe i pari i LDK-së në Gjilan.

Hajrullahu, që është edhe anëtar i kryesisë së degës së Nisma-s, ka bërë me dije se qysh në fillim të këtij mandati, Haziri kishte treguar gatishmëri për të qenë në bashkëqeverisje me Nisma-n, por rrethanat politike asokohe ishin të tilla dhe Nisma Socialdemokrate u rreshtua në taborin opozitar.

Megjithatë, Hajrullahu tha se tani janë rrethana tjera dhe se edhe në Kuvendin Komunal të Gjilanit, Nisma përherë ka qenë dhe është bashkëpunuese kur është në pyetje interesi qytetar. “Kemi treguar konstruktivitet përherë dhe kjo madje është parë dhe vlerësuar disa herë edhe nga vet kryetari i komunës, andaj unë e falënderojë atë edhe për besimin që pat shprehur për partneritet, por edhe tani për vlerësimin që ka për angazhimin e Nisma-n në Kuvend”, ka thënë Hajrullahu për 2LONLINE.

Ai ka shtuar se Nisma në Gjilan është e fuqishme, ka kuadro të përgjegjshme dhe profesionale dhe se është e gatshme kurdoherë për ta ofruar vetën në shërbim të qytetarëve, madje duke marrë hise të përgjegjësisë edhe në qeverisjen komunale, natyrisht ka ofertë serioze dhe pasi për një gjë të tillë të vendosin organet vendimmarrëse të partisë.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Sot në Kosovë u shënuan temperaturat më të larta të vitit

Sot në Kosovë u shënuan temperaturat më të larta të vitit

Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

Hajrullahu: Nisma Socialdemokrate e gatshme për të marr përgjegjësi në qeverisjen Haziri

Komuna e Prishtinës njofton se një rrugë do të mbyllet për dy ditë

Komuna e Prishtinës njofton se një rrugë do të mbyllet për dy ditë

Pacolli reagon pas deklaratës së QUINT’it, thotë se Kosova i ka kushtet e saj për dialog

Pacolli reagon pas deklaratës së QUINT’it, thotë se Kosova i ka kushtet e saj për dialog

150 serbë kthehen në Kosovë

150 serbë kthehen në Kosovë

“Lufta” për postin e kryeministrit, Mustafa s’e përmend koalicionin me VV-në pas takimit me Kurtin

“Lufta” për postin e kryeministrit, Mustafa s’e përmend koalicionin me VV-në pas takimit me Kurtin

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë

Emigrantët dhe turistët rrëzojnë euron nën 121 lekë

Prokurorët hetojnë prokurorët

Prokurorët hetojnë prokurorët

Punëtori që u dënua me 16 mijë euro nga Limak u kërcënua me përmbarues privat

Punëtori që u dënua me 16 mijë euro nga Limak u kërcënua me përmbarues privat

“Punëtorëve këtë nuk ua bënte as okupatori serb”

“Punëtorëve këtë nuk ua bënte as okupatori serb”

Vendet e Kuint-it kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Vendet e Kuint-it kërkojnë vazhdimin e dialogut Kosovë-Serbi

Tahiri: Jemi të vendosur për konfiskimin e secilës pasuri të fituar me krim e korrupsion

Tahiri: Jemi të vendosur për konfiskimin e secilës pasuri të fituar me krim e korrupsion

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

Pas takimit me Isa Mustafën, flet Albin Kurti

Kupchan: Çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të jetë në tavolinë të negociatave

Kupchan: Çështja e shkëmbimit të territoreve duhet të jetë në tavolinë të negociatave

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

Mosbesim i ndërsjellë për seancën e 22 gushtit

Refuzojnë Amerikanët: John Bolton nuk do të vijë në Kosovë përshkak Taksës 100%Aa

Refuzojnë Amerikanët: John Bolton nuk do të vijë në Kosovë përshkak Taksës 100%Aa