Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

06.06.2019 03:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hajrullahu i NISMA-s, merr mbështetje nga ministrja e Bujqësisë për subvencionimin e bujqëve të anamoravës

Ministrja e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Dijana Zivic, ka pritur në një takim anëtar e Kuvendit Komunal të Gjilanit Enver Hajrullahu nga radhët e Nisma Socialdemokrate.

Gjatë këtij takimi Hajrullahu ka marr mbështetjen nga ministrja Zivic për subvencionimin e bujqëve të anamoravës, si dhe për projektet të cilat pritet të realizohen në të ardhmen.

Postimi i plotë i Enver hajrullahut

Sot, pata takim me ministren e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural Dijana Zhivic.

Në takim pata disa kërkesa që janë imediate me të cilat ballafaqohen qytetarët e Komunës së Gjilanit.

Në takim me drejtorin e Drejtoratit të Bujqësisë në Komunën tonë Ramiz Ramadani diskutuam për disa nga prioritetet e nevojshme që kanë bujqit e Komunës së Gjilanit.

Me realizimin e këtyre kërkesave do të zhvillonte sektorin e bujqësisë që është një ndër sektorët më të rëndësishëm për zhvillimin e ekonomisë dhe për hapjen e vendeve të reja të punës.

Po paraqes disa nga kërkesat me të cilat biseduam me ministren Zhivic:

1. Mjete për bujqësi (traktorë etj)
2. Një projekt për nga shoqata e gjuetarëve
3. Projektin për rehabilitimin e qenëve dhe
4. Subvencionimi i bujqëve me 5 cent në litër për derivate të naftës.

Mora mbështetje nga ministrja për realizimin e këtyre kërkesave.

Gjithashtu e ftova ministren që ta vizitoj Komunën e Gjilanit, dhe ajo gjtihashtu shprehu gatishmërinë e saj.

Me respekt,
Enver HAJRULLAHU këshilltar nga NiSMA Socialdemokrate në Kuvendit Komunal, Gjilan!

Image may contain: 2 people, including Enver Hajrullahu, people smiling, people standing and indoor

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Thaçi: Grupi qeveritar në krye me kryeministrin Albin Kurti duhet të japë përgjegjësi “për shtytje në vetëvrasje” të studentit Agon Musliu

Thaçi: Grupi qeveritar në krye me kryeministrin Albin Kurti duhet të japë përgjegjësi “për shtytje në vetëvrasje” të studentit Agon Musliu

Ndihmon familjet në nevojë me pako ushqimore, ambasada e Emirateve të Bashkuara Arabe

Ndihmon familjet në nevojë me pako ushqimore, ambasada e Emirateve të Bashkuara Arabe

Presidenti: Ju bëjë thirrje partive politike, shoqërisë civile por edhe ndërkombëtarëve të mos ndërhyjnë në punën e Gjykatës Kushtetuese

Presidenti: Ju bëjë thirrje partive politike, shoqërisë civile por edhe ndërkombëtarëve të mos ndërhyjnë në punën e Gjykatës Kushtetuese

Rritja e qarkullimit të mallrave Kosovë-Shqipëri, temë bisedimi mes Kurtit e Minxhozit

Rritja e qarkullimit të mallrave Kosovë-Shqipëri, temë bisedimi mes Kurtit e Minxhozit

Arrestohet i dyshuari që sulmoi seksualisht një vajzë të mitur

Arrestohet i dyshuari që sulmoi seksualisht një vajzë të mitur

Thaçi mban konferencë për media në ora 11:00

Thaçi mban konferencë për media në ora 11:00

Lidhur me COVID-19, policia arreston 12 persona

Lidhur me COVID-19, policia arreston 12 persona

Ministrat e LDK-së nuk votuan shkarkimet e bordeve e as vendimin për ndarjen e 500 mijë eurove për Luginën

Ministrat e LDK-së nuk votuan shkarkimet e bordeve e as vendimin për ndarjen e 500 mijë eurove për Luginën

Krasniqi: Edhe nëse dekreti i Thaçit shpallet anti-kushtetues, nuk mund të iniciohet shkarkimi i tij

Krasniqi: Edhe nëse dekreti i Thaçit shpallet anti-kushtetues, nuk mund të iniciohet shkarkimi i tij

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Haxhiu flet për Teatrin Kombëtar: Nuk duhet të ekzistojë Ministria e Kulturës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Diçka misterioze në vendin më të varfër të Afrikës

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Këngëtari emërohet president i klubit Hajvalia 2020, i kthehet futbollit

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Juventusi e duan Neymarin në skuadër për ta krijuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

Sali Ahmeti: Të infektuarit me COVID-19, në Klinikën Infektive në tri ditët e fundit asnjë pacientë i ri

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

“Osmani është tepër me peshë në skenën politike që dikush të mund ta përjashtojë nga partia”

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve

Trump, e ka akuzuar përsëri Kinën për koronavirusin, ka kërcënuar se do t’i japë fund marrëdhënieve