Hajnat plaçkisin shtëpinë e policit hero Izet Demaj

29.10.2019 19:50
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Hajnat plaçkisin shtëpinë e policit hero Izet Demaj

Shtëpia e familjes Demaj është plaçkitur nga hajnat të shtunën.

Hajnat kishin hyrë në shtëpinë e policit të ndjerë Izet Demaj, duke vjedhur edhe gjësende nga kjo shtëpi.

Rastin për Klan Kosova e ka konfirmuar djali i axhës Rrustem Demaj.

” Po rasti ka ndodhur nëkohën kur anëtarët e familjes nuk kanë qenë aty. Ata ishin në vizitë. Kur janë kthyer e kanë gjetur shtëpinë e thyer dhe të demoluar. Më shumë kanë thyer gjësende sesa që kanë vjedhur”- tha Demaj.

Ai shtoi se kjo vepër është e ulët nga ata që e kanë kryer ende pa i bërë një vit i ndjeri Demaj.

” Vepra që e kanë bërë kryesit është e ultë. Kjo po ndodh ende pa i bërë 1 vit i ndjeri”.

Ndërkaq rastin e konfirmuan edhe nga Policia në Pejë.

Zëdhënësi Xhevat Ibraj, tha se atë natë kanë ndodhur dy raste të vjedhjeve të rënda në atë fshat.

” Kanë ndodhur dy raste atë natë. Janë thyer dy shtëpi, njëra nga është e kolegut tonë të ndjerë. Jemi në fazën hetimore. Po punojmë për identifikimin e kryesve. Me kohë do të njoftoheni edhe për detajet e tjera”- tha Ibra.

Izet Demaj u vra afër 1 vit më parë nga Kamer Metaj, në përpjekje për të parandaluar një vjedhje që po ndodhte në nje bankë në qytetin e Istogut.

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, e ka shpallur Izet Demajn, Hero i Kosovës.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Burri i Albulena Haxhiut: Duhet të kaloni mbi trupa njerëzish para sa të kthehet krimi në qeverisje

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Grenell fton të gjithë të respektojnë vendimin e Kushtetueses: Mezi pres të punoj me qeverinë

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Hoti: Koha të bashkohemi për vendin, s’ka humbur askush

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Haradinaj: Sa më shpejt të formohet Qeveria Hoti

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

Mustafa: Aktgjykimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmon se shteti i Kosovës dhe drejtësia po funksionon

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

LDK: Gjykata vendosi, tashmë dihet se si duhet vepruar edhe në të ardhmen

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

SHBA, institucioneve dhe partive: Zbatojeni vendimin e Gjykatës Kushtetuese

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Thaçi: Kam qenë i bindur se çdo hap që kam ndërmarrë ishte në përputhje të plotë me Kushtetutën

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Konjufca: Vendimi i Kushtetueses do të shkaktojë revoltë qytetare

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Kushtetuesja i jep të drejtë presidentit Thaçi për dekretin

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Koci: Kushdo që i qaset dhomës së përgjimeve në Telekom domosdo lë gjurmë

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

Gjasat për marrëveshje Kosovë-Serbi gjatë këtij viti shihen të vogla

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

NISMA: E paprecedent për shoqëritë demokratike organizmin e protestave nga partia që udhëheq qeverinë

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Kosovë: Katër raste të reja, 19 të shëruar nga COVID-19

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

Nëntë pacientë me Covid-19 në Infektive, tre në gjendje të rëndë

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”

“Test protesta” nis me thirrjet “Duam zgjedhje”, “Albin Kurti” dhe “Vetëvendosje”