Habitet nga telefoni me numërator rrotullues, gjyshja nervozohet që mbesa ‘nuk di asgjë’ (Video)

29.03.2018 19:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Habitet nga telefoni me numërator rrotullues, gjyshja nervozohet që mbesa ‘nuk di asgjë’ (Video)

Adoleshentja e paemëruar, e cila ndodhej në shtëpinë e gjyshes që besohet të jetë diku në Shtetet e Bashkuara, ka mbetur e habitur me telefonin që ka numërator rrotullues.

Pa pasur idenë se si funksionin, ajo shtypte sikur butonat në numrat që dëshironte, ndërsa as që e kapte receptorin meqë nuk dinte për çfarë nevojitet, transmeton Telegrafi.

“Si nuk e di çfarë është, ky është një telefon i mallkuar. Ketë e kemi përdorur, para se të del teknologjia e re, por t’i nuk di asgjë”, dëgjohet duke thënë gjyshja.

Mirëpo, ajo nuk e ka lënë me kaq, duke insistuar ta mësojë mbesën, që të mësohet të përdorë këtë pajisje të vjetër. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

Dalin pamjet e nxjerrjes së trupit të gjetur në rrënojat e aeroplanit të rrëzuar të sulmuesit Sala  

Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Tinder vazhdon të tërheqë vëmendjen e atyre kërkojnë më shumë sesa miqësi në internet

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Hazard: Kam vendosur për të ardhmen, po pres momentin e duhur për ta bërë të ditur

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Shoferi i veturës Porsche bllokon dy vende parkingu – të tjerët supozojnë se pse e bëri një gjë të tillë (Foto)

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Sipas Forbes, New York Knicks klubi më i vlefshëm në NBA

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kina mendon se Inteligjenca Artificiale tek armët luftarake është kërcënim për paqen globale

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kur kishte 170 kilogramë, të gjithë u tallën me të – por tani mund të mos besojnë se është pikërisht ajo! (Foto)

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takoi Infantinon dhe shumë homologë gjatë Kongresit Zgjedhor të UEFA-s – i fton për vizita dhe bashkëpunim

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Çfarë duhet të hani për të pasur një bark të sheshtë!

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Presidenti i Barçës, Bartomeu: Neymarin nuk e duam, Isco në planet tona

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kufjet wireless të Samsung do të jenë më të mira falë kësaj teknologjie

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Kryetari i Cardiff Cityt, Dalman: Do t’ia paguajmë këstin Nantesit për Salan, por një herë duhet të tregojmë respekt për familjen e tij

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Edhe në statistika ishin të barabartë Barça dhe Reali

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Programuesi vjedh nga banka ku punonte plot 1 milion dollarë përmes ATM

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Zbulim sensacional: Është zbuluar ilaçi i cili u ndihmon meshkujve të bëjnë dashuri katër herë më gjatë!

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)

Unazën e kishte blerë 13 dollarë, gruaja mbetet pa fjalë kur shkon te argjendari – nuk e mori gjumi duke menduar se çfarë do të bënte me kaq shumë para (Foto)