Habit i riu, merr lavamanin për të larë duart me vete (Foto)

14.03.2020 00:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Habit i riu, merr lavamanin për të larë duart me vete (Foto)

“Lani vazhdimisht duart”, kjo është një nga thirrjet që po dëgjohet gjerësisht këto ditë dhe për t’iu përmbajtur në mënyrë fanatike këtij apeli, një pasagjer në Londër është parë me një lavaman me vete, për të larë duart, teksa ishte duke udhëtuar me anë të transportit hekurudhor.

Për të mos mjaftuar kjo masë, ai kishte vendosur dhe një helmet motoçiklisti për të minimizuar mundësinë e infektimit me COVID-19. I riu nuk ka ngurruar të kryej të gjitha procedurat parandaluese edhe pas shikimeve të habitur nga udhëtarët e tjerë. Ai nxjerr një shishe me ujë dhe fillon të pastrojë duart, më pas i lyen ato me dezinfikantë dhe vesh i pa trazuar dorezat e verdha.

Disa e shikonin me habi djaloshin, ndërsa disa të tjerë qeshnin dhe nuk hezituan që të nxirrnin celularët e tyre për të filmuar të gjithë momentin. Ndërkohë në vazhdën e masave parandaluese autoritetet kanë nisur të gjithë dezinfektimin e autobuzave dhe trenave, për të minimizuar në këtë mënyrë mundësinë e përhapjes së virusit famëkeq. Nga krahu tjetër qytetarët duket se janë sensibilizuar me situatën kaotike dhe shihen të pajisur me maska dhe doreza.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Gjyqtari i Superligës mbron Kurtin në grupin #meKryeministrin – A do të suspendohet?

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Koronavirusi nuk pyet për moshën, i merr jetën tifozit 38-vjeçar

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Jeff Bezos shiti $3.4 mld aksione të Amazon para shembjes së bursave nga Covid-19

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Bill dhe Hillary Clinton porosisin pica tek shqiptari për spitalet në Nju Jork: Faleminderit që po na mbani të sigurt

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Nisma e PSG-së, po shet fanella për të ndihmuar në luftën ndaj Koronavirusit

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Esencë ligësie; Seksi me të mitur po bëhet biznes i madh në SHBA

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Chelsea ka gati ofertën për Kumbullën, Interi

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Matic kujton bombardimet e NATO-s kundër Serbisë

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Vazhdon mbështetja e bizneseve gjilanase në përballimin e situatës kundër Covid 19

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

Ndryshim drastik! Kur kolliteni në bërryl vs. Kur kolliteni përpara duarve (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

“Uh, oh”/ Zyrtarja thotë se ka patur ethe, reagimi i Trump-it është i menjëhershëm! (VIDEO)

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Mollë herët në mëngjes, për të nisur ditën shëndetshëm

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Si u “transformua” jeta e miliarderes pas koronavirusit (FOTO)

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Ish-ylli i Brazilit, Hulk martohet me mbesën e gruas, pas lidhjes 12-vjeçare

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Rrëfimi rrënqethës i futbollistit në Spanjë: Ky virus nuk është shaka, ja tmerri që përjetova

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb

Mozzik publikon pamje pas tërmetit në Kroaci: Bëhu i fortë Zagreb