Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

28.11.2019 14:48
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Haaland vendos rekord dhe sfidon më të mirët e Europës

Erling Haaland po magjeps botën e futbollit me paraqitjet e tij. Sulmuesi i Salzburg-ut është zbulimi i vërtetë jo vetëm i Champions League, por i gjithë sezonit.

Norvegjezi ka vendosur një rekord tjetër me golin e shënuar mbrëmjen e së mërkurës kundër Genk. 19-vjeçari, në fakt, është bërë lojtari i parë Under 20 që ka shënuar në pesë ndeshjet e para të luajtura në Champions, edhe duke marrë parasysh ish-Kupën e Kampionëve.

Halaand ka shënuar 8 gola në këtë Champions, dy më pak se golashënuesi më i mirë i këtij edicioni deri tani, Robert Lewandowski.   

Ai ka folur për situatën e Salzburg-ut në Champions dhe ka sfiduar Liverpool-in në një intervistë të dhënë për Uefa.com:

“Janë më të mirët në botë. Skuadra më e fortë. Por ne jemi të fortë në shtëpi, dhe nëse luajmë në maksimum mund t’i mposhtim, kemi një mundësi”, ka thënë Haaland.

Për Sky Sports-in e Austrisë, sulmuesi ka folur për rekordin personal: “Sigurisht është një gjë pozitive për mua, por mendoj për skuadrën dhe grupin. Nuk më intereson shumë, mendoj vetëm për ekipin”.

BOTASOT

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Vdes në moshën 59-vjeçare vajza e vogël e Nelson Mandela-s

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

Manchester United gati për finalen e madhe, rast i artë që nuk duhet shpërdoruar

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

5 këshilla për ta përmirësuar etikën e punës

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

8 punë që mund t’i bëni edhe nga shtëpia

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

Jolie e quan të bijën Zahara një ‘femër të jashtëzakonshme’: Kam mësuar shumë prej saj

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

“Mavraj më mirë të merret me dallaveret në futbollin e Shqipërisë”

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

Zidane: Përqendrimi është vetëm te Granada, kampion bëhet ai që ka më së shumti pikë në fund

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

​Ankesat ndaj gjyqtarëve të drejta, FFK urgjentisht të gjejë zgjidhje

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Mourinho e do talentin premtues të Romës

Parashikimi i motit për sot

Parashikimi i motit për sot

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Dy penallti e shpëtojnë Juventusin nga disfata e parë kundër Atalantas në 19 vjet

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Duka uron De Biasin për punën e re: Do të kesh gjithmonë vend në historinë tonë

Moti për ditën e nesërme

Moti për ditën e nesërme

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Igli Tare: S’ka arsyetime, por kemi shumë mungesa në skuadër

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Kur mund të shpallet kampion Real Madridi?

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh

Zidane: VAR të mos përdoret shumë shpesh