Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

17.05.2020 21:16
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

​Guvernatori Cuomo para kamerave testohet për koronavirus!

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, u testua për Covid-19 në një konferencë të rregullt për shtyp.

“Unë nuk shkoj te mjeku rregullisht,” tha Cuomo pasi iu mor një shtupë nga hunda, duke shtuar se “nuk i pëlqen të shpohet”.

Ai tha se dëshiron të tregojë se testi ishte i lehtë dhe për të inkurajuar qytetarët me simptoma Covid-19 që të testohen.

Numri i vdekjeve në shtetin amerikan të Nju Jorkut të shtunën ishte 139, pak më i ulët se 157 sa ishte raportuar ditën e premte.Andrew Cuomo@NYGovCuomo

It’s quick, easy and painless. If I have time, you do too.

Embedded video

12.3KTwitter Ads info and privacy2,817 people are talking about this

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

Kryemadhi: Ja ha veshin Edi Ramës

Kryemadhi: Ja ha veshin Edi Ramës

Shkaku i pandemisë, shtyhen festivalet në Kosovë

Shkaku i pandemisë, shtyhen festivalet në Kosovë

LDK akuzon për presion

LDK akuzon për presion

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes

23 të shëruar dhe shtatë raste të reja në Kosovë me COVID-19

23 të shëruar dhe shtatë raste të reja në Kosovë me COVID-19

Sot e diela fundit e kufizimeve në Shqipëri

Sot e diela fundit e kufizimeve në Shqipëri

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Tre fëmijë me tri nëna të ndryshme, Kastro Zizo: Nuk ndalem me kaq

Basha: Vetëm sa ka filluar protesta

Basha: Vetëm sa ka filluar protesta

Formacioni i Juventusit për edicionin e ri me dy transferime të reja

Formacioni i Juventusit për edicionin e ri me dy transferime të reja

Dimitrov: Nuk ka një bazë ligjore për të na thënë tani diçka për emrin tonë dhe gjuhën maqedonase

Dimitrov: Nuk ka një bazë ligjore për të na thënë tani diçka për emrin tonë dhe gjuhën maqedonase

Nga La Liga: Do të lejohen skuadrat të stërvitin me nga 14 lojtarë pas 18 majit

Nga La Liga: Do të lejohen skuadrat të stërvitin me nga 14 lojtarë pas 18 majit

Kina: Të dhënat e reja, numri i rasteve asimptomatike vazhdon të rritet

Kina: Të dhënat e reja, numri i rasteve asimptomatike vazhdon të rritet

Osmani tregon çka i dhuruan vajzat për ditëlindje

Osmani tregon çka i dhuruan vajzat për ditëlindje

Kurti: Ne duhet të jemi mbrojtësit e çdo cepi të kulturës sonë

Kurti: Ne duhet të jemi mbrojtësit e çdo cepi të kulturës sonë