Guardiola “heq qafe” edhe Kun Agueron?

21.10.2016 11:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Guardiola “heq qafe” edhe Kun Agueron?

Nga një idhull i padiskutueshëm në një lojtar që rrezikon të largohet në fundit të sezonit. Kun Aguero është vënë në shënjestër të Pep Guardiolës, i cili sipas mediave britanike, nuk e shion si pjesë e Manchester City në të ardhmen bomberin argjentinas. Ashtu si Toure dhe Joe Hart edhe numri 10 shihet si mish i huaj në grup nga trajneri katalanas, i cili po përgatit një revolucion në sulm. Një situatë e ngjashme me atë të Samuel Eto’o te Barcelona sepse pas vitit të parë në stlin blaugrana, Guardiola i dha duart kamerunasit, i cili konsiderohej si një prej sulmuesve më produktivë të ekipit. El Kun ka shënuar 11 gola në 10 ndeshje, por takimin kundër Barcelonës e nisi nga stoli dhe ky nuk është një sinjal i mirë. Argjentinasi po luan sezonin e 6 me fanellën e “Citizens” dhe mbërritja e Gabriel Jesus e objektivat Pierre-Emerick Aubameyang e Antoine Griezmann janë një kërcënim real për të ardhmen e tij në “Etihad Stadium”. Gjithsesi, Aguero nuk është i vetmi i “padëshiruar” në listën e Guardiolës i cili ka shënjestruar edhe mbrojtësin belg, Vincent Kompany. Stones dhe Otamendi po i lënë shumë pak hapësira kapitenit të Belgjikës, i cili e ka gjithashtu portën të hapur për të ndjekur një aventurë të re larg Manchesterit.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


10 këshilla për nxirjen perfekte

10 këshilla për nxirjen perfekte

Klopp: Francezët bënë lojë të mërzitshme, por e kuptoi strategjinë e Deschampsit

Klopp: Francezët bënë lojë të mërzitshme, por e kuptoi strategjinë e Deschampsit

Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Pagë të majme dhe banim falas për atë që dëshiron të kujdeset për 55 macet e një ishulli grek (Foto)

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Falënderimi emocionues i Locatellit drejtuar Milanit

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Përmbyset një autobus në Angli, ka edhe të lënduar – mediat shkruajnë edhe për lindjen e një fëmije në vendin e ngjarjes (Foto)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Kopshtari me metodën e zgjuar, pret me lehtësi barin e rritur në pjesët anësore (Video)

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina

Pjesa e parë dhuroi tri shtylla dhe një gol: Drita 0-1 Prishtina

Kështu mund ta luftoni sëmundjen e diabetit

Kështu mund ta luftoni sëmundjen e diabetit

Drita mposht Prishtinën me rikthim dhe bën historinë duke fituar Superkupën e parë

Drita mposht Prishtinën me rikthim dhe bën historinë duke fituar Superkupën e parë

Del mbi sipërfaqe një peshkaqen me bisht ekstra të gjatë, shumë pranë grupit të turistëve (Foto)

Del mbi sipërfaqe një peshkaqen me bisht ekstra të gjatë, shumë pranë grupit të turistëve (Foto)

Nipi zbulon “xhevahirin” në dyqanin e gjyshit të tij – Lamborghini, edhe pas dy dekadash dukej si i ri (Foto)

Nipi zbulon “xhevahirin” në dyqanin e gjyshit të tij – Lamborghini, edhe pas dy dekadash dukej si i ri (Foto)

Mirel Josa: Shpërdorimet e rasteve na sollën humbjen

Mirel Josa: Shpërdorimet e rasteve na sollën humbjen

Si duhet të kujdesen femrat për shëndetin e zemrës

Si duhet të kujdesen femrat për shëndetin e zemrës

E shikonte me lakmi si luante në telefon, udhëtari ia dha vogëlushit telefonin të luante video-lojë (Video)

E shikonte me lakmi si luante në telefon, udhëtari ia dha vogëlushit telefonin të luante video-lojë (Video)

Befason Bekim Isufi: Prishtina e Llapi më të forta se ne, por do të provojmë ta mbrojmë titullin e kampionit

Befason Bekim Isufi: Prishtina e Llapi më të forta se ne, por do të provojmë ta mbrojmë titullin e kampionit

Zyrtare: Liria sjell tre futbollistë

Zyrtare: Liria sjell tre futbollistë