Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

10.08.2018 01:47
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Pep Guadiola beson se Manchester City vazhdon të jetë në pozitë të fortë përkundër fushatës së qetë transferuese.

Një periudhë jo aq aktive e verës e pa Manchester Cityn të mos bëjë ndonjë lëvizje të madhe.

Riyad Mahrez u bashkua nga Leicesteri dhe mbetet transferimi më i madh i kësaj vere.

“Jemi ekip i fortë. Ne kemi investuar shumë, përgjatë vitit të kaluar kemi investuar më shumë sepse kishim ekip të moshuar dhe kemi dashur të jemi të freskët për vitet në vijim”.

“Ne tash u besojmë lojtarëve dhe e përfunduam tregun e transferimeve kështu si jemi”, theksoi Guardiola.

Mahrez pritet që të startojë ndaj Arsenalit pasi kështu bëri edhe në Superkupën e Anglisë ndaj Chelseat, por Guardiola pranon se algjeriani ka kokhë që të përshtatet.

Guardiola beson se Superkuap e Anglisë nuk e pengoi përgatitjen e fillimit të sezonit. /Telegrafi/

The post Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë” appeared first on Telegrafi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

PSG dhe Monaco e duan Rakiticin

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Interi arrin marrëveshje me UEFA-n, asnjë lojtarë i madh nuk mbetet jashtë listës së Ligës së Kampionëve

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Viti i çmendurive për portierët; S’ndodhte prej thuajse 2 dekadash

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

Stadiumi Nacional në Drenas do të jetë më i bukuri në Kosovë dhe Regjion

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

MTI-ja urdhëron largimin e lodrës “SLIME” nga tregu i Kosovës

Një “bombë” si Demi! (FOTO)

Një “bombë” si Demi! (FOTO)