Grusht shteti me aplikacion

19.10.2016 03:51
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Grusht shteti me aplikacion

Një gjykatë në Stamboll ka konfirmuar arrestimin e 61 policëve, të ndaluar në ditët e fundit nën akuzës e lidhjes me rrjetin puçist të klerikut Fethullah Gulen.

Agjentët akuzohen se kanë përdorur ByLock, një aplikacion për shkëmbimin e mesazheve përmes telefonëve “smart”, si instrument për të këmbyer informacione të kriptuara lidhur me grushtin e shtetit.

Lajmin e bën të ditur agjencia “Anadolu”, që nënvizon se numri i policëve të burgosur për përdorimin e ByLock është ngjitur në 160, mes të cilëve dhjetëra oficerë.

/ Top Channel

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Klaudia Pepa shkund stacionin e autobuzit, shikoni kërcimin provokues të saj

Klaudia Pepa shkund stacionin e autobuzit, shikoni kërcimin provokues të saj

Munishi i drejtohet Abedinit: Marre duhet me të ardhur si e ke edukuar djalin, nëse djali im kishte folur ashtu isha distancuar

Munishi i drejtohet Abedinit: Marre duhet me të ardhur si e ke edukuar djalin, nëse djali im kishte folur ashtu isha distancuar

Të humbësh peshë pa dietë është e mundur, ja se si

Të humbësh peshë pa dietë është e mundur, ja se si

Bleona kthehet sërish me Ganiun, këngëtarja publikon videon që shtoi dyshimet

Bleona kthehet sërish me Ganiun, këngëtarja publikon videon që shtoi dyshimet

Sokoli i kundërpërgjigjet Abedin Januzajt: Ju mund ta shihni djalin tuaj si funte, dollar ose euro, por ai është ylli shqiptar i futbollit

Sokoli i kundërpërgjigjet Abedin Januzajt: Ju mund ta shihni djalin tuaj si funte, dollar ose euro, por ai është ylli shqiptar i futbollit

Vendosin ta rinovojnë tualetin, çifti bashkëshortor gjejnë në mure fotografinë dhe mesazhin e fshehur 23 vite më parë (Foto/Video)  

Vendosin ta rinovojnë tualetin, çifti bashkëshortor gjejnë në mure fotografinë dhe mesazhin e fshehur 23 vite më parë (Foto/Video)  

Adi Krasta rikthehet në ekran, mësoni për planet e reja të moderatorit

Adi Krasta rikthehet në ekran, mësoni për planet e reja të moderatorit

Apple nuk do të përdorë më modemët e Intel

Apple nuk do të përdorë më modemët e Intel

Agim Ademi uron Prishtinën për fitoren e madhe

Agim Ademi uron Prishtinën për fitoren e madhe

Hëna e zezë, Astrologe Meri paralajmëron rënie për këtë shenjë horoskopi

Hëna e zezë, Astrologe Meri paralajmëron rënie për këtë shenjë horoskopi

A jeni ju shkaktari që fëmija “ha” emocionet e veta?

A jeni ju shkaktari që fëmija “ha” emocionet e veta?

Po shkëlqen në Kampionatin Botëror, Forsberg objektivi kryesor i Romës

Po shkëlqen në Kampionatin Botëror, Forsberg objektivi kryesor i Romës

Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Lapsi i Galaxy Note 9 do të jetë i pajisur me Bluetooth

Kjo iraniane mburret që ka të pasme seksi – por edhe që i flet katër gjuhë

Kjo iraniane mburret që ka të pasme seksi – por edhe që i flet katër gjuhë

Jennifer Lopez shfaq linjat pranë të dashurit

Jennifer Lopez shfaq linjat pranë të dashurit

Tjetër gol nga Prishtina, Januzi shënon të katërtin

Tjetër gol nga Prishtina, Januzi shënon të katërtin